Izstādes afišas fragments

Jūrmalas Kultūras centrā Andreja Ģērmaņa gleznu izstāde “Retrospekcija”

Jūrmalas Kultūras centra 1. stāva foajē no 4. augusta būs iespēja apskatīt mākslinieka, Andreja Ģērmaņa, gleznu izstādi “Retrospekcija”. Īsi pirms savas astoņdesmitgades (dzimis 1941. gada 16. jūnijā) Andrejs Ģērmanis nolēmis sarīkot tādu kā atskata izstādi ar nosaukumu “Retrospekcija”, kurā ietverti ap 20 pēdējās desmitgades darbi.

Visu līdzšinējo mūžu Andreju Ģērmani interesējuši tradicionālie žanri, kā ainava, portrets, klusā daba. Pa satrpām ir arī daži žanriski motīvi un pa kādam dekoratīvam mēģinājumam.

Andrejs Ģērmanis mācījās Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā no 1952. gada līdz 1959. gadam pie skolotājiem Irmas Jaunarājas, Zigfrīda Zēbera, Edgara Iltnera, Arnolda Griķa un citiem, tad turpināja izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā, kur 1965. gadā beidzis Eduarda Kalniņa meistardarbnīcu.

Vairāk kā divdesmit pēdējie gadi pavadīti Jūrmalā, aktīvi gleznojot un piedaloties sabiedriskajā dzīvē. Andrejs Ģērmanis mīl tos gadalaikus, kad var gleznot brīvā dabā, plenēros. Viņš ir aktīvs izstāžu dalībnieks, izstādījies arī Krievijā, Lietuvā, Zviedrijā un ASV. Maskavā, Tretjakova galerijā atrodas mākslinieka glezna “Dzejas lasīšana”. Vairākas viņa gleznas atrodas Latvijas muzejos. Par mākslu un izstādēm Andrejs Ģērmanis daudzkārt rakstījis arī presē.

Jūrmalas Kultūras centrā Andreja Ģērmaņa gleznu izstāde būs skatāma no 4. augusta – 19. septembrim. Darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Ieeja izstādē bezmaksas.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!