Alise Mediņa. Rudens noskaņa, audekls

Jūrmala pievienojas “Latvijas Goda aplim” ar izstādi “Intonācija”

19. oktobrī plkst. 17.00 Jūrmalas Kultūras centra 1. stāva foajē tiks atklāta izstāde “Intonācija”

Izstāde “INTONĀCIJA” ir veltījums Latvijas simtgades festivālam Latvijas Goda aplis, kuram Jūrmala pievienojas no 20. līdz 22.oktobrim, aicinot dažādu Jūrmalas tēlotājmākslas tehniku māksliniekus radīt darbus, domājot par Latvijas apaļo jubileju, izceļot skaisto un gaišo, par ko priecājamies, lepojamies, par ko nekaunamies, ko nevēlamies pazaudēt arī nākamajā simtgadē. Par Latviju nerunās pompozā, bet sirsnīgā intonācijā.

Latviešu valodā pastāv trīs intonācijas veidi, kas dažkārt ir vienīgais veids kā atšķirt homonīmu (vārdi ar vienādu rakstību, bet atšķirīgu izrunu) nozīmi. Citkārt vienīgais veids kā saklausīt ironiju, lūgumu, jautājumu, apsveikumu.

Mākslā intonācija vēl nav tehniski precīzi definēta, bet ir skaidrs, ka mūsdienu komunikācijas izteiksmes veidi paplašina savas definētās robežas un mēs šo “robežu pārkāpšanu” sajūtam arī vizuālajā mākslā. Gan krāsa, gan forma, gan telpa, gan citas nianses palīdz noteikt intonācijas dzidrumu, skaidrību, izteiksmi. Ne velti intonācija ir saziņas palīglīdzeklis, kas ļauj vienam otru saprast, uztvert otra domu, galu galā – tās uzdevums ir lielāks, kā tikai sadzirdēt. Intonācija vistiešākajā veidā skar mūsu emocijas, kas, protams, katram ir individuālas un subjektīvas.

Izstādē piedalīsies stikla māksliniece Ieva Strazdiņa, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, gleznotāja Alise Mediņa, grafiķe Nele Zirnīte.

Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē izstāde “INTONĀCIJA” būs skatāma no 19. oktobra līdz 10. decembrim, darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Darba laiks 20., 21. un 22. oktobrī no plkst. 13.00 līdz plkst. 20.00.

Ieeja izstādē bez maksas.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!