Igora Smirnova darbs

Andreja Gorgoca un Igora Smirnova personālizstādes klasiskās mākslas galerijā “Antonija”

Klasiskās mākslas galerijā ‘’Antonija’’ atklātas divas personālizstādes Andreja Gorgoca – “Mēness sonāte” un Igora Smirnova “Sandjego”.

Galerijā skatāmi vairāk nekā 20 Andreja Gorgoca darbi. Rūpīgi izstrādātās klusās dabas, ainavas un mistiskie sižeti. Pārsvarā darbi gleznoti 90-to gadu sākumā.

Andrejs Gorgocs dzimis Krievijā. Deviņdesmito gadu sākumā pārcēlies uz Latviju. Sākotnēji dzīvoja un darbojās Jūrmalā, taču vēlāk pārcēlies uz Latgali – dzīvo un radoši strādā Krāslavā.

Mākslinieks zīmēt sāka jau agrā bērnībā. Būdams skolnieks, viņš apmeklēja tēlotājmākslas studiju, vēlāk – Omskas Bērnu mākslas skolu. 70. gados absolvēja Sverdlovskas Mākslas skolu Krievijā un ieguva profesionālo mākslinieka izglītību.

Gorgocs uzskata sevi par neoakadēmiskā virziena piekritēju ar sirreālisma, jūgendstila un avangarda elementiem. Māksliniekam vienlīdz veiksmīgi ir dažādi žanri: portrets, ainava, klusā daba, sadzīves ainas. Viņa darbi izceļas ar bagātīgu krāsu paleti, bet attēlojums iegūst noteiktu nozīmi, piepildītu ar dziļu jēgu, kurā ir saskatāmas mākslinieka pārdomas, garīgie pārdzīvojumi un filozofiskie pētījumi. Mākslinieks ir piedalījies vairāk nekā 30 personālizstādēs un grupas izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. 2016. gadā oktobrī notika viņa personālizstāde Rotko Mākslas centrā. Viņa darbi atrodami privātās kolekcijās visā pasaulē.

Igors Smirnovs un viņa simboliskais reālisms. Šo glezniecības stilu viņš izstrādāja pats, mākslinieka galvenais sižets ir cilvēku figūrās, kuras viņš attēlo izmantojot līnijas, stilizāciju un spilgtu krāsu saliekumu.

Igors Smirnovs sācis savu māksliniecisko karjeru Tēlotājas mākslas koledžā. Pēc tam viņš absolvēja inženierzinātnēs un dizainā Jūras akadēmiju. Vēlāk divus gadus viņš restaurēja ikonas un gleznas Krievu muzejā un skulptūras pilsētas muzejā Sanktpēterburgā, Krievijā. Kopš 80. gadu sākuma viņš piedalījās nekonformistu vai “pazemes” mākslas kustībā Krievijā. Igora Smirnova darbi tika prezentēti populārākajās “pazemes” mākslas izstādēs Sanktpēterburgā, Maskavā un Vācijā 1982.-1988.

Igora Smirnova mākslas darbs uzrunāja ASV Valsts sekretāra palīgu John Whitehead, 1987. gada decembrī, kad viņš apmeklēja Maskavu, gatavojoties prezidenta Reigana un padomju līdera Mihaila Gorbačova tikšanās reizei. Pēc Whitehead personīgā lūguma, PSRS iestādes atļāva Igoram Smirnovam emigrēt uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Mākslinieks pārcēlās uz Kaliforniju. No tā laika viņa mākslas darbi saņēma pasaules atzinību un bija izstādīti muzejos un galerijās ASV, Eiropā, Āzijā un Krievijā. Viņa darbi iekļauti C.A.S.E. kolekcijā. Laikmetīgās mākslas muzejā Ņūdžersijā un Parīzē, krievu laikmetīgās mākslas fondā Minhenē, ART Brillant CO. LTD. Tokijā, Dostojevska muzejā Sanktpēterburgā, Krievijā, CHEVRON INC. un citās galerijās.

Plašāka informācija mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!