Ansis Cīrulis (1883–1942). Saule vēro darba priekus. Ilustrācija žurnālam „Jaunais Cīrulītis”. 1927. Nr. 3, 96. lpp. Skenējums

„JAUNĀ CĪRULĪŠA” DARBNĪCA ROMANA SUTAS UN ALEKSANDRAS BEĻCOVAS MUZEJĀ

Sestdien, 2015. gada 26. septembrī, plkst. 13.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina bērnus uz radošo darbnīcu, kurā katram būs iespēja izgatavot rotaļlietas pēc paraugiem, kādi 20. gadsimta 20. gados bija publicēti žurnālā „Jaunais Cīrulītis”.

Šobrīd Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā ir skatāma izstāde, kas stāsta par bērnu žurnālu „Jaunais Cīrulītis” laikā no 1926. līdz 1927. gadam, kad tajā par atbildīgo redaktoru strādāja izcilais latviešu dzejnieks Rainis (Jānis Pliekšāns, 1865–1929).
„Jaunā Cīrulīša” veidotāji centušies ne tikai daudzpusīgi izglītot savus jaunākos lasītājus, bet arī rosināt viņus uz aktīvu līdzdarbošanos. Žurnālā bērni varēja lasīt pasaules literatūras klasiķu – Ļeva Tolstoja, Šekspīra, Lafontēna un citu autoru darbus, apbrīnot pazīstamo Latvijas mākslinieku – Aleksandras Beļcovas, Sigismunda Vidberga, Ugas Skulmes, Oto Skulmes, Anša Cīruļa, Indriķa Zeberiņa un Niklāva Strunkes ilustrācijas. Tematiskajā sadaļā „Darbs-rotaļa” praktiskus padomus bērniem rotaļlietu izgatavošanā sniedza Antonija Āre. Aprakstus papildināja viņas meitas – Zinas Āres zīmējumi, kurai Jānis Rainis uzticēja arī savas dzejas izlases „Divpadsmit mēneši” māksliniecisko noformējumu. Vairāk nekā iepriekš žurnālā tika publicēti bērnu un jauniešu literārie sacerējumi un zīmējumi.
26. septembrī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs piedāvā brīnišķīgu iespēju radoši un interesanti pavadīt brīvdienu, apgūstot „Jaunā Cīrulīša” ieteikto rotaļlietu darināšanas mākslu. Iedvesmojoties no paraugiem, kas atrodami žurnāla lappusēs, gan bērni, gan viņu vecāki būs pārsteigti, uzzinot, cik vienkārši ir izveidot interesantas un skaistas rotaļlietas pašu rokām, netērējot daudz naudas. Rotaļlietu izgatavošanas process būs aizraujošs, un tas nesagādās grūtības nevienam. Viss, kas jādara Jums, – jāpiesakās!

Radošās nodarbības Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. 2015. Foto: Elvija Pohomova

Radošās nodarbības Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. 2015.
Foto: Elvija Pohomova

Dalības maksa: pieaugušiem – EUR 2,85; skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 1,42. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.
Pirms nodarbības būs iespējams apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstādi „Ar zelta stīgām. Jānis Rainis, žurnāls „Jaunais Cīrulītis” un latviešu mākslinieki”.
Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot uz e-pastu sbm@lnmm.lv. Vietu skaits ierobežots.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!