Andreja Vasjukeviča foto fragments

Janvāra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Gada pirmais mēnesis Latgales vēstniecībā “Gors” sāksies ar Tajas Bellas (Taya Bell) personālizstādi, bet turpināsies ar Sanktpēterburgas folkgrupas “Otava Yo” ciemošanos, pirmo reizi Latvijā kopā ar teātri “Pežo kunga ceļojošās lelles” spēlējot košo izrādi “Roždestvo”. Mēneša nogalē izskanēs koncertstāsts par Jetti Užāni, ko atklās Elīna Apsīte, bet izspēlēs klavesīniste Ieva Saliete. Februāris ieskanēsies ar trīs starptautiski atzītu latviešu mūziķu apvienību “Xylem Trio” un lielisko Gruzijas dīvu Nato Metonidzi koncertprogrammā “Gruzijas noskaņas Kančeli mūzikā”, bet mēneša noslēgumā viens no gada gaidītākajiem notikumiem Latgalē – nu jau desmitā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” balvu pasniegšanas ceremonija.

Ziemassvētku sajūtu koncerts “Debess Dārzos”
Sestdiena, 6. janvāris 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Dziedātājas Ievas Kerēvicas un unikālā latviešu kontrtenora Sergeja Jēgera Ziemassvētku sajūtu koncertu programmu “Debess Dārzos”, kur viņu eņģeļa balsu duets priecēs Latvijas klausītājus. Šis ir otrais gads, kad  sirsnīgais duets ienesīs prieku un gaišumu klausītāju sirdīs Latvijā. Šī gada koncerta programmā akadēmiskās mūzikas smalkās līnijas savīsies ar džeza temperamentu. Koncertos skanēs komponista Madara Kalniņa kompozīcijas.

Traģikomiska dziesmuspēle “Tobāgo!”. Papildizrāde
Trešdiena, 10. janvāris 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

Atzīmējot vairākus ievērojamus gadskaitļus: komponista Ulda Marhileviča 60 gadu jubileju, dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes 65 gadu jubileju, kā arī vairāku aktieru jubilejas, un 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles „Tobāgo!” pirmizrādes Dailes teātrī, izrādes atjaunotā versija vēlreiz iepriecinās arī rēzekniešus un Rēzeknes viesus. Pie klavierēm pats izrādes mūzikas autors – Uldis Marhilevičs.

Tikšanās ar mākslinieci Taju Bellu (Taya Bell)
Sestdiena, 13. janvāris 16.30, Mākslas galerija, bezmaksas

No 9. janvāra līdz 22. februārim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma Kazahstānā dzimušās, bet Rīgā dzīvojošās mākslinieces Tajas Bellas personālizstāde, kas būs viņas pirmā ienākšana Latvijas mākslas dzīves apritē. Studējusi mākslu Kazahstānā un Itālijā. Bellas daiļradē vērojama holandiešu, krievu un itāļu meistaru ietekme. Viņas mākslas darbus caurstrāvo arī aizraušanās ar ģeniālo Marku Šagālu. Tajas gleznas ataino ebreju un kristiešu tradīcijas, kā arī sievietes, mātes, mākslinieces ikdienas gaitas.

“Otava Yo” un teātra “Pežo kunga ceļojošās lelles” izrāde “Roždestvo“
Sestdiena, 13. janvāris 18.00, Lielā zāle 13,00–19,00 €, GORS

Izrāde ir vizuāli košs un muzikāli krāsains stāsts visai ģimenei par Ziemassvētkiem. Tās pamatā ir kristiešu tradīcijas un krievu tautasdziesmas. Izrādes varoņi ir Jaunava Marija, Jāzeps, Austrumu gudrie, enģelis un citi Ziemassvētku stāsta tēli. Grupa “Otava Yo” atskaņos savu versiju sen zināmām krievu Ziemassvētku dziesmām, uz skatuves izmantojot dūdas, vijoles, stabules un kokles, savukārt teātra “Pežo kunga ceļojošās lelles” aktieri uzburs neatkārtojamu svētku gaisotni ar dejām un maskām. Visas maskas ir mākslas darbi, kas izpildīti oriģinālā tehnikā un ir 2 metrus augstas.

Koncertstāsts “Jettes dienu grāmata“
Sestdiena, 20. janvāris 18.00, Mazā zāle 7,00–9,00 €, GORS

Koncertstāsts būs par Jetti Užāni – leģenāro Cimdu Jettiņu – cimdu adītāju, filozofi, stāstnieci, sievieti, kas visu savu dzīvi ir pavadījusi invalīdu ratiņos un uzvarējusi savu likteni. Koncertstāstā “Jettes dienu grāmata“ savīsies Elīnas Apsītes lasītās Jettes dienasgrāmatas lapaspuses un klavesīnistes Ievas Salietes izspēlētie latviešu komponistu, Riharda Dubras un Pētera Vaska, un pasaules klasiķu – Johana Sebastiāna Baha un Fransuā Kuperēna skaņdarbi.

Jāņis Skutelis. Stāvizrāde “Atkal“
Sestdiena, 27. janvāris 19.00, Lielā zāle 7,00–10,00 €

Latgales vēstniecībā GORS ar savu jaunāko stāvizrādi “Atkal“ uzstāsies komiķis, aktieris un režisors Jānis Skutelis. Kā skaidro Jānis Skutelis, šī izrāde būs labāka par iepriekšējām. Atkal. Kopš 2009. gada Jānis Skutelis gandrīz katru gadu aktīvi veido stāvizrādes (stand-up comedy), no kurām populārākās – “Politika” (2015), “Viens” (2014), “Splendid” (2013), “Optimistika” (2012) un “Paranoja” (2011).

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, “Biļešu Paradīze”, “Biļešu Serviss”, “eKase“ sistēmās un mājaslapā.
Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!