Publicitātes attēls

Izziņota pirmā starptautiskā klasiskās mūzikas festivāla „Sensus“ koncertprogramma

No 12. līdz 15. jūlijam Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars“ un Ventspils teātra namā „Jūras vārti“ norisināsies starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls „Sensus“ kas pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēs vairāk kā 80 „Berlīnes filharmoniķu“, Amsterdamas Karaliskā „Concertgebouw“ un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus. Festivāla programmā plānoti vairāki kamermūzikas un simfoniskās mūzikas koncerti, meistarklases mūzikas studentiem, kā arī simfoniskās mūzikas koncerts bērniem un vecākiem par īpaši draudzīgām biļešu cenām.

Festivāla SENSUS atklāšanas koncerts – Berlīnes filharmoniķu stīgu kvartets, Vineta Sareika un Sennu Laine

Datums – 12. jūlijs
Laiks – plkst. 20.00
Vieta – Liepājas koncertzāle Lielais dzintars
Koncerta programmā –  V. A. Mocarts, L. van Bēthovens, F.Šūberts, K.Lācis
Piedalās – Vineta Sareika (vijole), Sennu Laine (čells) un orķestra Berlīnes filharmoniķi stīgu kvartets: vijolnieki Luiss Felipe Koelju (Luiz Felipe Coelho) un Marlēne Ito (Marlene Ito), altists Hoakins Rikelme Garsija (Joaquín Riquelme García), kontrabasists Gunārs Upatnieks
Ielūdz – festivāls SENSUS un koncertaģentūra Laba mūzika
Biļetes Biļešu paradīzes kasēs vai internetā.

Festivāla atklāšanas koncertā 12. jūlija vakarā koncertzāles Lielais dzintars Lielajā zālē muzicēs leģendārā orķestra Berlīnes filharmoniķi stīgu kvartets. Viņiem šajā koncertā pievienosies pasaulslavenā stīgu kvarteta Artemis pirmā vijole Vineta Sareika un Sennu Laine čelliste, kura regulāri muzicē kopā ar Danielu Barenboimu, pianistu Langu Langu un citām izcilākajām klasiskās muzikas pasaules zvaigznēm.

Koncerta pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt reti atskaņoto Volfganga Amadeja Mocarta Adagio un fūgu divām vijolēm, altam un basam. Līdzās – Ludviga van Bēthovena slavenā Devītā jeb Kreicera vijolsonāte, veltīta laikabiedram, ievērojamam vijolniekam Rūdolfam Kreiceram. Sonāti būs iespējams klausīties spožā pārlikumā vijolei un stīgu kvintetam.

Koncerta otrajā daļā – Kārļa Lāča jaundarba pirmatskaņojums un Franča Šūberta Stīgu kvintets Do mažorā, kas tapis dažus mēnešus pirms autora nāves. To pamatoti uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem kamermūzikas paraugiem.

Plašaka informācija par starptautisko mūzikas festivālu SENSUS atrodama festivāla mājas lapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!