Jānis Plivda “Krāsu apstāšanās”, fragments

Izstādes Lūznavas muižā 2018. gada vasarā

Šī gada vasarā Lūznavas muiža aicina piedzīvot gan muižā labi iedzīvojušos notikumus, gan būt lieciniekiem jaunu norišu tapšanā. Vasaru ieskandinās šī gada Lielās mūzikas balvas izcilnieces – klavesīniste Ieva Saliete un traversflautiste Maija Kļaviņa, muižas komanda līdzdarbosies Dabas koncertzāles hloroplasla stāsta vēstīšanā, aicinās uz krāšņo un dažādu baudu pilno nu jau trešo mākslu un garšu festivālu “Mākslas pikniks”, turpinās laikmetīgās dejas prieku festivālā “Vides deja”, kā arī ieskicēs jaunu norisi – džeza festivāla sapni Lūznavā divu džeza programmu vasaras noslēguma koncertā. Līdzās pasākumiem – daudzveidīgs mākslas izstāžu piedāvājums.

Digitālās mākslas izstāde “Zeme/Jūra/Signāls”
No 19. maija līdz 29. jūnijam

Digitālās mākslas izstāde “Zeme/Jūra/Signāls” turpina pērn iesākto digitālās mākslas klātbūtni muižā projektā “European connections in digital art – EUCIDA” (Digitālā māksla aptver Eiropu). Izstādē piedalīsies seši mākslinieki no dažādām valstīm – Alans Butlers (Īrija), Gregoris Čatonskis (Francija/Kanāda), Džons Gerrards (Īrija/Austrija), Nikolass Sassoons (Francija/Kanāda) un Santa Fransa (Latvija). No kosmosa pavadoņiem līdz pat zemūdens kabeļiem – šādas neredzamas, savstarpēji savienotas sistēmas veido interneta tīkla pārklājums un datorprogrammu realizētie algoritmi. Izstāde “Zeme/Jūra/Signāls” mākslinieki runā par sistēmu, kas ir cieši saistīta ar ģeogrāfiju, protokoliem, ekonomikas tirgiem un sakaru tīkliem.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu darbu izstāde “Digitālais eksperiments dizainā”
No 19. maija līdz 13. jūnijam

Lūznavas muižā skatāma RTA dizaina programmu studentu darbu izstāde, kurā apkopoti profesionālās maģistra studiju programmas “Dizains”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Interjera dizains”, kā arī pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” studentu darbi. Izstādē “Digitālais eksperiments dizainā” skatāmi apģērba dizaineru tērpu un aksesuāru dizaina eksperimentālie rezultāti dabīgās ādas lāzermarķēšanā, veidojot dekoratīvu motīvu apģērbu kolekcijas “Uzmetums” materiālā, tekstildrānu un dabīgās ādas lāzergriešanā, papildinot gan dekoratīvu, gan funkcionālu aksesuāru kompozicionālo risinājumu. Tāpat arī izstādē skatāmi bakalaura programmas „Interjera dizains” studentu izstrādātie gaismas objekti gan grīdas gaismekļi, gan galda lampas, gan iekaramie gaismas ķermeņi.

RTA studentu darbi

Jānis Plivda “Krāsu apstāšanās”
No 21. maija līdz 29. jūnijam

Jānis Plivda ir mākslinieks no Preiļiem. Beidzis Rēzeknes mākslas koledžu, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles Glezniecības nodaļu un maģistra programmu Latvijas Mākslas akadēmijā Rīgā. Šobrīd ir pasniedzējs Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā. Mākslinieks 2018. gada pavasarī nominēts galvenajai balvai izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavas glezniecībā 2018”. Jānis Plivda no 1998. gada regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros Latvijā un ārvalstīs, ir sarīkotas vairākas personālizstādes. Mākslinieka darbi atrodas Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā, kā arī  privātkolekcijās gan Latvijā, gan  arī ārzemēs. Glezniecība, ko J. Plivda rada, ir cieņas un mīlestības apliecinājums centrālajai tēmai, kura tiek risināta piesātinātajās kompozīcijās, un tā ir daba. Izstādē izstādīti galvenokārt jaunākie darbi, kas tapuši pēdējā gada laikā – jauni stāsti, košas un neparastas krāsu kombinācijas.

Žakomeinas Stēnas keramikas darbu izstāde “Mana ciema ļaudis”
No 25. jūnija līdz 31. jūlijam

Žakomeina Stēna (Jacomijn Steen) ir nīderlandiešu tēlniece, izcila portretu portretu meistare, kura strādā keramikā, bronzā, stiklā u. c. materiālos. Ar Latviju mākslinieci saista bieža viesošanās keramikas pasākumos, kurus rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru. Izstādē eksponēta darbu grupa “Mana ciema ļaudis”, kuru māksliniece dāvināja Rotko centram pēc piedalīšanās I Latvijas Starptautiskajā keramikas biennālē – tā ir vairāku kolorītu portretu sērija, kurā katram atveidotajam cilvēkam piemīt savs īpatnējs raksturs un noskaņojums. Ekspozīciju papildina un atsvaidzina arī 2017. gadā I Latvijas starptautiskā laikmetīgās keramikas festivāla laikā tapušie portreti, kurus Žakomeinas Stēnas meistarklases laikā veidoja mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Ungārijas un Latvijas pastmarkas izstādē “Pastmarku stāsti”
No 1. jūlija līdz 12. augustam

Izstāde “Pastmarku stāsti” ir Ungārijas Pastmarku muzeja izstāde bērniem, kas tapusi ar Ungārijas vēstniecības atbalstu. Izstāde sniedz plašu ieskatu mūsdienu jaunajai paaudzei nepazīstamajā pastmarku pasaulē. Izstādē “Pastmarku stāsti” apkopotas pastmarkas no Latvijas un Ungārijas, kā arī interesentiem ir iespēja apskatīt pirmo Latvijas brīvvalsts pastmarku, kuru izdeva 1918. gadā.

Gleznotāju apvienības “V.I.V.A” izstāde “Starp mums…”
No 1. jūlija līdz 12. augustam

Mākslinieču apvienībā V.I.V.A. saplūst četru Latgales mākslinieču radošā uztvere – Agras Ritiņas emocionālā atturība un lakoniskā izteiksme, Vēsmas Ušpeles enerģētiski sulīgie un siltie krāsu toņi, Vijas Stupānes drosmīgu toņu saspēles kompozīcijas, Ilzes Griezānes liegā krāsu sintēze. Mākslinieču sadarbība aizsākusies 2006. gadā mākslas plenēros, lai, kopīgi gleznojot, dalītos pieredzē, pārdzīvojumos, atpūstos, smeltos spēku un pārliecību par izvēlētā radošā ceļa nepieciešamību, jo tas, ko varam dēvēt par mākslu, ir atradis neatgriezenisku izpausmi visās četrās personībā. Kopš 2012. gada V.I.V.A. darbi ik gadu skatāmi vairākās izstādēs gan Latgalē, gan Rīgā, gan arī ārpus Latvijas (Lietuvā, Baltkrievijā).

Fotogrāfiju izstāde “Neparastie latgalieši”
No 15. augusta līdz 16. septembrim

Fotogrāfes Aritas Stodes-Kļaviņas radies personisku iemeslu dēļ: “2016. gada vasarā no dzimtās Latgales apciemojuma gribējās atvest ko paliekošāku, un tā radās ideja par fotostāstu ciklu, kura galvenie varoņi būtu brīnišķīgie Latgales cilvēki –  tie, kuri apliecina, ka Latvijas austrumi ir tikpat aizraujoša un iedvesmojoša vieta kā jebkura eksotiskā zeme, kuru vairums raujas apceļot.” Cikls “Neparastie latgalieši” tapis veselu gadu un sadalīts četros gadalaikos – katrā no tiem izveidoti 3 fotostāsti, kuros redzamie cilvēki ir visdažādāko profesiju pārstāvji – mūziķi, mākslinieki, podnieki, tetovētāji, pasniedzēji, mājražotāji, “mazie” uzņēmēji u. c. turklāt daļa no viņiem atgriezusies Latgalē pēc dzīves galvaspilsētā.

Fotogrāfiju izstāde “Mans tautastērps. Latgale”
No 15. augusta līdz 16. septembrim

Kopš 2015. gada rudens “Mans tautastērps” radošā komanda ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās ar brīvprātīgu iniciatīvu izzina un apkopo stāstus par individuālajiem tautastērpiem – kā tie mantoti vai radīti mūsdienās, kādi meistari palīdzējuši, kādas sajūtas ikvienu vadījušas, izvēloties vienu vai otru tērpu. Nu Ilzes Strēles fotogrāfijas apceļo Latviju, iepazīstinot ar dažādajiem tautastērpu stāstiem. Lūznavas muižā skatāmajās bildēs varēs iepazīt tieši Latgales tērpus.

Plašāk par Lūznavas muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!