Publicitātes foto

GAIDĀMAS JĀŅU SVINĪBAS BRITU KARALISKĀS PILS PĻAVĀ

Latviešu izklaides pasākumu organizatori Anglijā – apvienība «Bērzes Strazdi» informē, ka šogad lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem noritēs britu karaliskās Rokingemas pils īpašumos Anglijā, Korbijā. Rokingemas pils bija iecienīta slavenā angļu rakstnieka Čārzla Dikensa medību un atpūtas vieta. Tajā filmēta BBC Anglijas pilsoņu kara drāma «By the Sword Divided», televīzijas seriāls «Arnescote Castle», kā arī tā redzama leģendārajā parodijfilmu klasikā «Top Secret!» ar Holivudas aktieri Velu Kilmeru galvenajā lomā.

Tā kā vasaras saulgriežu svinības – Jāņi, tradicionāli ir nozīmīgākais svešatnē dzīvojošo tautiešu kopā sanākšanas pasākums, «Bērzes strazdi» jau ceturto gadu pēc kārtas rīko lielākos tradīcijām bagātākos, muzikālākos un iespaidīgākos Līgo svētkus Lielbritānijā. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug. Pirmajos rīkotajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā «Mūsmājas» ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn «Daugavas Vanagu» lauku īpašumā «Mūsmājas» jau bija 2300 svinētāju. Šovasar «Bērzes strazdi» ir sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils (Rockingham Castle) īpašumos.

Jani_Lielbritanija_2
Vislielākie Līgo svētki ārpus Latvijas šogad tiks svinēti Lielbritānijā tā kā nekad iepriekš! Vēl skaļāk, vēl krāsaināk un tradīcijām bagātāk! Svinības 52 hektārus lielajā Rokingemas pilsmuižas Lielajā parkā norisināsies no 19. līdz 21. jūnijam. Agrajiem līgotājiem būs iespēja iesildīt balsis un deju soli ar latviešu dziesmām, grupām «Dakota» un kavermūzikas virtuoziem «Mazie Rakari». Bet visu svētku garumā – dejotāji, dziedātāji, koklētāji un aktieri, aktivitātes bērniem ar baloniem, klauniem, radošām darbnīcām un sportiskām izklaidēm latviskā garā. Būs arī Jāņu tirdziņš ar gardajiem latviešu labumiem, alu, amatnieku rokdarbiem. Un, protams, Jāņu vainaga pīšana un Lielā Jāņu ugunskura iedegšana un apdziedāšana, kā arī jestrā un tradicionālā nakts balle līdz rītausmai ar dzīvajām gupām «Mazie Rakari», «Dakota» un «Credo». Vēl varēs baudīt teātra skatus no «Miču-Maču Silmači», un «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» un citu latviešu filmu skatīšanos brīvdabas kino zem klajas debess.
«Mēs, visa latviešu sabiedrība, esam pelnījuši Anglijā piedzīvot šos svētkus. Turklāt fantastiskais pļavas ielejas reljefs ar skatuvei piemērotu uzkalnu, veido savdabīgu dabas amfiteātri. Ideāla vieta ar labu skatuvi, vērienīgu piedāvājumu no vietējiem latviešu tirgotājiem, amatniekiem un izklaides, kultūras programma visai ģimenei – tādi būs šie svētki,» stāsta svētku organizators Toms Zeltiņš.
Jāņu pasākuma organizācijā jau kopš septembra aktīvi piedalās 12 cilvēku komanda, bet pasākuma dienās brīvprātīgo skaits sasniegs pat 80 cilvēkus. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu drošu un jautru svētku norisi – kā nekā, Rokingemas pils Lielā parka ietilpība ir 4 reizes lielāka nekā «Mūsmājas»!
Šie noteikti būs gada ģimeniskākie svētki! It sevišķi latviešiem ārzemēs! Ņemiet līdzi vecvecākus, bērnus, suni (neaizmirstiet arī mazos maisiņus), grillu, tautastērpu, sporta apavus un alu, šis būs vispiemērotākais pasākums, kuru varēsiet pavadīt ģimenes lokā, labu draugu kompānijā un vislatviskākajā atmosfērā – Lielākajos Līgo Svētkos ārpus Latvijas 2015!

Jani_Lielbritanija_3
Uz tikšanos!

Vairāk informācijas par pasākumu:
Toms Zeltiņš
«Bērzes Strazdi» pārstāvis UK/LV
Tel: + 371 286 97 021
www.strazdi.co.uk
berzesstrazdi@inbox.lv

Seko Strazdiem:
Facebook: https://www.facebook.com/berzes.strazdi.9
Draugiem: http://www.draugiem.lv/strazdi/
Twitter: https://twitter.com/berzes_strazdi
www.strazdi.co.uk

Svarīgākie jautājumi saistībā ar pasākumu šeit :
http://www.strazdi.co.uk/#!ligo/c1y82

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!