Foto: Andrejs un Sergejs Osokini. Fotogrāfs - Jānis Romanovskis.

Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” Andrejs un Sergejs Osokini spēlēs Bēthovena sonātes

Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” 19. decembrī Lielajā ģildē notiks īpašs vakars klaviermūzikas mīļotājiem. Ludviga van Bēthovena sonātes varēsim klausīties daudzu starptautisko konkursu laureātu, pianistu – Segeja Osokina un Andreja Osokina izpildījumā.

Gaidot Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas dienas atceri (2020), “Latvijas Koncerti” saviem klausītājiem dāvā vienreizēju iespēju iepazīt visas Bēthovena klavieru sonātes, ko īpašā koncertu sērijā atskaņos vairāki Latvijā labi iepazīti pianisti.

Sergejs un Andrejs Osokini pārstāv Latvijas klaviermūzikas eliti. Viņus vieno ne tikai ģimeniskas saites, bet arī muzikāli radošs un pārsteidzoši spilgts skatījums, ko tēvs savās interpretācijās pratis nodot dēlam. Osokinu pieredzē gūtais rūdījums un aizrautīgs ekspansīvums izgaismos piecas L. van Bēthovena vidējā un vēlīnā perioda sonātes. Varēsim baudīt skaņu vīzijas trauslajā mēness staru dejā “Mēnesnīcas sonātē”, rīta medībās aicinās sonāte “Medības”, dvēseles alkas izgaismos viena no Bēthovena trauksmainākajām sonātēm – “Apasionāta” un pieskāriens cilvēcīgi trauslajam atklāsies sonātē  “Atvadas”.

Klavieru sonāte ir tas žanrs, ko visbiežāk dēvē par dižā simfoniķa un Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena radošo darbistabu. Tieši sonātēs Bēthovens pārbaudījis, pilnveidojis un slīpējis sava stila savdabīgās idejas un novatoriskos skaņveides paņēmienus, kas vēlāk ar pārliecību un spēku uzplaukuši viņa meistarīgajās partitūrās.

Festivāls “Eiropas Ziemassvētki” notiek no 6. līdz 28. decembrim, aicinot klausītājus baudīt Adventa laika un Ziemassvētku gaišās noskaņas baroka laika mūzikas šedevros, brīnišķīgajā Mocarta mūzikā, Ludviga van Bēthovena sonātēs, Johana Sebastiāna Baha apjomīgajā “Ziemassvētku oratorijā”, kā arī populārajās džeza melodijās. Uz skatuves kāps solisti – kontrtenors Sergejs Jēgers, soprāns Elīna Šimkus, britu dziedātājs un džeza pianists Entonijs Strongs, tenors Nikolass Malrojs no Lielbritānijas, baritons Kalvis Kalniņš, Sinfonietta Rīga, klavieru kvartets “RIX”, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends.

Festivālu “Eiropas Ziemassvētki” atbalsta Rīgas dome.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!