Ernesta Vītiņa darba fragments

Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā” Rīgas mākslas telpā

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa (Kungu iela 3) skatāma  mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā”. Šajā unikālajā monumentālajā stikla instalācijā mijiedarbosies dažādas stikla izpausmes – no stikla kapa pieminekļa līdz labirintam, kurā apmaldīties! Skatītājam tiks sniegta iespēja integrēties pašā mākslas iekšienē.

Katra cilvēka dzīves ceļš ir kā aizraujošs, dažkārt biedējošs, dažkārt maldinošs, vilinošs un pilnībā visaptverošs labirints. Arī stikla tēlnieka Ernesta Vītiņa radošais gājums ir strupceļu, maldu un izzināšanas pilns process. Latvijas laikmetīgās mākslas vidē Ernests Vītiņš ir izvēlējies strādāt ar neierasta formāta stikla mākslu. Tiecoties pēc kā savdabīga, mākslinieks atklāja stikla krāvuma tehniku un sistemātiski, kopš tā brīža, attīstīja un pilnveidoja savu rokrakstu. Stikla krāvuma māksla ir ļoti prasīga – pacietības, precizitātes un konstruktīvi-kreatīvas domāšanas jomās.

Labirints, sākas ar kapu pieminekli. Uz kapa pieminekļa ierastā vārds-uzvārds vietā izlasāms – #stiklatēlnieks. Uzdrīkstēšanās un nepārtraukta apziņas paplašināšana, izaugsme un iešana līdzi tehnoloģiju attīstībai ir liela daļa mākslinieka ikdienas. Tālāk, labirints ieved neceļos un trīs stikla skulptūras triumfāli iezīmē meklējumu variāciju punktus. Stikla, kā dabīgā materiāla burvība, slēpjas tā atstarošanas spējās – tas atklāj, parāda un slēpj! Tā, kārtojot stiklu slāņos, mākslinieks panāk atmosfēriskā dziļuma efektu, pilnībā noārdot telpas izjūtu. Stikla labirints rada absolūti iluzoru sajūtu atrodoties tā iekšienē. Tas nojauc robežas, rada jaunas, dod vadlīnijas. Tai pat laikā stikla caurspīdīgums rada dziņu, kurp doties, kurp tiek saukts, kurp iespējams sastapties ar majestātiskajām stikla skulptūrām. Šī caurredzamība mijoties ar paralēli kārtotiem stikla slāņiem piešķir fascinējošu efektu. No viena skatu punkta atklājas kas cits, kā paejot pāris soļus sānis. Viens stikla slānis vairāk – slēpj, aizejot aiz tā – atklājas skulptūra.

Mākslinieks Ernests Vītiņš (1984) pēdējos gados ieguvis plašāku ievērību grandiozo, 22 tonnas smago, lielāko Baltijā rokām darināto stikla mākslas darbu “Dabā” Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centra foajē. Nu pat ekspluatācijā nodota arī otrais arhitekruālais stikla mākslas darbs – grandioza vertikāla krāvuma stikla siena jaunuzceltajā LU Zinātņu   Mājā. Viņa radītie objekti grezno gan Rūmenes muižas parku, gan Pasta bankas vestibilu, kā arī vairākas publiskās vietas un privātmājas. Līdztekus Ernest Vitin Layered Glass design, mākslinieks ir radījis arī otru savas mākslas un dizaina konceptu – Glasstone, kas nodarbojas ar jaunu piemiņas vietas koncepta izveidi un realizāciju.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!