Pasākuma afišas fragments

Dzejas dueļi Jāņa Akuratera muzejā

Piektdien, 28. septembrī, plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā (Ojāra Vācieša iela 6a, Rīgā) noritēs Dzejas dueļi jeb “Trakā tējas pēcpusdiena”.

Dzejas dueļi būs sava veida Dzejas dienu atbalss.

Kā viegla rotaļa, koķeta sacensība. Noteikumi var mainīties tējas pēcpusdienas gaitā, paši dalībnieki mainīsies vietām un lomām.

Dzejnieks, kurš pirmais deklamēs savu dzejas darbu, izvēlēsies kolēģi, kuru provocēt uz sacensību, metot galdā Sarkano Izaicinājuma Cimdu (SIC) tam, ko nolēmis izaicināt uz dueli.

Ja izaicinātā atbildes lasījums duelantu apmierinās – abi sadzers tēju un spēli turpinās jau citi dzejnieki, ja ne – divkauja turpināsies.

Spēlē piedalīsies arī sekundants – viens uz visiem un ļoti ekscentrisks (sekundanta un dalībnieku vārdus intrigas saglabāšanai paturēsim noslēpumā līdz pasākuma dienai).

Sekundants varēs iejaukties, dot padomus, noteikt deklamācijas vietu un pozu – ieliet visiem tēju nevietā, klepot un uzvesties pēc saviem noteikumiem.

Kopā ar duelantiem ieņems vietu pie baltā galda arī mistisks personāžs – Akuratera gars –, kas varēs iejaukties ar dzeju, iepauzēt rupjas vai nepieņemamas vietas duelantu tekstos, sākt dziedāt vai izsaukt uz dueli kādu jauno dzejnieku, kas būs izvedis cienījamo mājastēvu no pacietības, nenogaidot iepriekšējā dueļa beigas.

Ņemiet vērā, ka tā būs “Trakā tējas pēcpusdiena”, kurā iespējams viss, kas kalpo idejai, lai atbrīvotu jaunrades garu un atklātu patiesu daili!

Piedalīsies: Jaunie dzejnieki, Sekundants, Akuratera Gars.

Muzikālo gaisotni uzburs: Rovena Šellija.

Siltā laikā, ja nelīs, klāsim galdu ārā. Lietus vai pazeminātas temperatūras gadījumā pasākums notiks Akuratera nama Kamīnzālē.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un videomateriāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!