Foto: Mums Patīk

DZEJAS DIENAS: 11. septembris

Šodien, 11. septembrī, ir Raiņa dzimšanas diena. Dzejas dienu pasākumi iesākušies ar atceres brīdi dzejnieka atdusas vietā Raiņa kapos, turpināsies ar Zinātniskajiem lasījumiem, bet vakarpusē notiks laikmetīgās dzejas lasījumi “Rainis. Reloaded”.

Plkst. 13.00 Latvijas Rakstnieku savienība un Raiņa un Aspazijas māja (MMA) aicināja uz atceres brīdi dzejnieka atdusas vietā Raiņa kapos, kur skanēja Raiņa dzeja un tautasdziesma no tālās jaunības zemes Latgales, pārdomas par viņa daiļradi un dzīves gājumu.

Plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas mājā (Baznīcas ielā 30) Zinātnisko lasījumu laikā ieklausīsimies, ielūkosimies vēstures dokumentos, kuri glabājas mūsu nemateriālā kultūras mantojuma krājumā, kā arī privātos arhīvos. Mūs uzrunās LRS priekšsēdētājs Arno Jundze.
Pārdomās dalīsies pētnieki, bijušās Rakstnieku savienības amatpersonas, dzejnieki un rakstnieki: LU LFMI zinātniskā asistente Madara Eversone, literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons, dzejnieces Lija Brīdaka un Velta Kaltiņa, rakstnieks Roalds Dobrovenskis un Raiņa un Aspazijas mājas (MMA) galvenā speciāliste Gaida Jablovska. Vairāk lasiet šeit.

Plkst. 19.00 viesnīcā Grand Poet notiks interneta žurnāla Satori un Raiņa un Aspazijas mājas rīkoti laikmetīgās dzejas lasījumi “Rainis. Reloaded”, kā arī dzejas burtnīcas atvēršana. Pasākumā uzstāsies dzejnieki Arvis Viguls, Jeļena Glazova, Aivars Eipurs, Kirils Ēcis, Raimonds Ķirķis, Ilmārs Šlāpins, Marija Luīze Meļķe, Elvīra Bloma, kormak (Vasilijs Karasjovs). Ingas Gailes dzejoli nolasīs Ausma Perons. Dzejas lasījumus papildinās un paspilgtinās mākslinieka Kaspara Groševa avangarda mākslas kompilāciju – kolāžu video projekcija. Vairāk lasiet šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!