Publicitātes foto

Britu vijolnieks Tomass Gūlds un “Sinfonietta Rīga” satiksies Rudens kamermūzikas festivālā

Rudens kamermūzikas festivālā pie klausītājiem Latvijā atgriežas virtuozais britu vijolnieks Tomass Gūlds. 11. oktobrī Lielajā ģildē kopā ar “Sinfonietta Rīga” mūziķiem Gūlds piedāvās krāšņu koncertprogrammu. Tajā spoži iemirdzēsies Vīnes romantiķa Franča Šūberta vitāla prieka caurstrāvotā “Uvertīra itāļu stilā”, klasicisma laikmeta ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta Trešais vijoļkoncerts un 29. simfonija, kā arī mūsdienu bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas veltījums Šūbertam – “Hommage to Schubert”.

Britu vijolnieka Tomasa Gūlda dabiskais, brīžam ekstravagantais muzicēšanas stils pievelk gan klausītājus, gan mūziķus. Viņa debija uz Londonas skatuvēm britu laikrakstā “The Evening Standart” savulaik izpelnījusies raksturojumu – “delverīgais Hamstedas vijolnieks ar viesuļa spēku iebrāzies simfoniskās mūzikas pasaulē”, bet laikraksts “The Times”, raksturojot Gūlda spēles skaniskās kvalitātes, piebalso – “viņa vijole spēj pogot kā lakstīgala, brīžam ieauroties kā lācis”.

Ar kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķiem Tomasu Gūldu vieno auglīga sadarbība, tāpēc gluži likumsakarīgi, ka Rīgā britu talants viesosies jau trešo reizi. 2015. gadā kopā ar Normunda Šnē vadīto kamerorķestri Gūlds veicis Ludviga van Bēthovena Remažora vijolkoncerta un Ralfa Vona-Viljama opusa “Lark Ascending” ierakstu, kas izpelnījies slavinošas atsauksmes tiklab britu, kā starptautiskajos mūzikas ierakstu apskatos.

Tomass Gūlds (1983) ir viens no daudzpusīgākajiem un oriģinālākajiem savas paaudzes mūziķiem. Viņa muzikālā karjera ietver sevī darbošanos gan solomākslinieka, gan atskaņojuma vadītāja ampluā. Kā koncertmeistars Gūlds no 2005. līdz 2016. gadam darbojies Londonā bāzētajā kamerorķestrī “Aurora Orchestra”, bet šobrīd viņš ir kamerorķestra “Britten Sinfonia” pirmā vijole. Gūlds aizraujas arī ar profesionālu džeza muzicēšanu, muzicē svinga orķestrī “Man Overboad”.

Tomass Gūlds studējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā pie Ģērģa Pauka. 2006. gadā “Young Classical Artist Trust” viņu izraudzījās par fonda pārstāvi solokoncertiem Londonas Vigmora zālē, “South Bank Centre” un citviet Apvienotajā Karalistē. Divdesmit piecu gadu vecumā Tomass Gūlds tiek ievēlēts par Britu karaliskās mūzikas akadēmijas asociēto biedru.

Kā solomākslinieks Gūlds sadarbojies ar Karalisko filharmonijas orķestri, Birmingemas simfonisko orķestri, Skotu Karalisko simfonisko orķestri, Losandželosas Jaunās mūzikas grupu, Bretaņas simfonisko orķestri, Rietumaustrālijas simfonisko orķestri.

Tomass Gūlds savu radošo izteiksmi īsteno ar trim dažādiem instrumenietim – Gaennaro Gagliano 1754. gadā būvēto vijoli, 1782. gada J. B. Guadagnini vijoli, kā arī John Jordan elektrisko sešstīgu vijoli.

Koncertprogramma skanēs arī Daugavpils Vienības nama koncertzālē 10. oktobrī.

Rudens kamermūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds un Jūrmalas pilsētas dome.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!