Publicitātes attēls

Atjaunojuma pirmizrāde Andreja Žagara iestudētajai operai “Pīķa dāma”

Pieminot ilggadējo Latvijas Nacionālās operas direktoru, režisoru Andreju Žagaru, 2020. gada 20. februārī atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos Pētera Čaikovska operas “Pīķa dāma” iestudējums. Andreja Žagara režijā šis uzvedums pirmizrādi piedzīvoja 2005. gadā un guva spožus starptautiskus panākumus.

Kopā ar Andreju Žagaru iestudējuma radošajā komandā strādāja scenogrāfs Aleksandrs Orlovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis.

Atjaunojuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozoliņš, atjaunojuma režisors – Juris Žagars, režisora asistente – Dace Volfarte.

Hermaņa lomā iejutīsies krievu tenors Sergejs Poļakovs, kurš šobrīd strauji gūst  atzinību izcilos opernamos visā pasaulē. Hermaņa lomu dziedātājs ar panākumiem interpretējis Koventgārdena operā Londonā un Vācu operā pie Reinas. Lizas lomā būs šīgada konkursa Operalia uzvarētāja, ukraiņu soprāns Anna Bondarenko, Tomski interpretēs izcilais baltkrievu baritons Vladislavs Suļimskis, Polinas lomā –  latviešu mecosoprāns, Frankfurtes operas soliste Zanda Švēde.

Andreja Žagara veidotais “Pīķa dāmas” iestudējums – reizē trausls un fascinējošs – ir sajūsminājis operkritiķus un teātra apmeklētājus dažādās valstīs. „Pīķa dāma” ar panākumiem izrādīta viesizrādēs Luksemburgā 2009. gada janvārī un festivāla „Pārsteidzošā Latvija” ietvaros Bordo teātrī 2005. gadā.

Mūzikas kritiķe Šērlija Āptorpa laikrakstā „The Financial Times” rakstīja: „„Pīķa dāma” ir triumfs. Šoreiz Žagara režija ir pārliecinoša un aizraujoša, viņa koncepcija groda un pamatīga, viņa skatuves mākslinieku komanda spēcīga un jauno solistu izpildījums saviļņojošs.”

Ievērojamā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina stāsts „Pīķa dāma” (1836) uzreiz pēc publicēšanas guva milzīgus panākumus: publiku intriģēja fantastiskais saturs un precīzi tvertais laika gars. Hermaņa, Lizas un vecās grāfienes trīsstūris Pētera Čaikovska pēdējā operā aizrauj ar darbības straujumu un ģeniālu mūziku.

Biļetes uz operas “ Pīķa dāma” atjaunojuma pirmizrādi un citām februāra un marta izrādēm no 6. novembra varēs iegādāties LNOB un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!