Foto no Aivara Leimaņa personīgā arhīva

Aivars Leimanis pauž gandarījumu par Latvijas Nacionālo baletu pasaules kontekstā

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis piedalījies baleta mākslai veltītā konferencē “Positioning Ballet”, kas jau otro reizi notika Nīderlandes operā un baletā Amsterdamā.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku – pasaules nozīmīgāko baleta kompāniju mākslinieciskie vadītāji, horeogrāfi, dejotāji, dejas teorētiķi un žurnālisti.

Konferencē “Positioning Ballet” pasaules vadošo baleta kompāniju vadītāji diskutēja par vadītāju, līderu lomu, repertuāru, jaunradi un citām aktuālām tēmām.

“Izskatāmies labi pasaules vadošo baleta kompāniju kontekstā. Daudzi grib radīt jaundarbus, bet tie saistīti ar finansiālu risku, tāpēc repertuāra pamatā pārsvarā paliek jau pārbaudītas lietas un trūkst dažādības. Mums ir procentuāli daudz jaunrades, pasaules pirmizrāžu. Arī aprīlī pasaules pirmizrādi piedzīvos divi jauniestudējumi – “Hamlets” Antona Freimana horeogrāfijā un “(Ne)stāsti man pasakas” Elzas Leimanes horeogrāfijā.

Kolēģi no citām baleta kompānijām ir pārsteigti arī par Latvijas Nacionālā baleta repertuāra daudzveidību, sezonā izrādot 19 dažādus pilnmetrāžas baletu iestudējumus, turklāt starp tiem ir gan lielā klasika, gan laikmetīgi iestudējumi,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!