Foto: Inese Kalniņa

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps 2019”

Līdz šā gada 15. augustam Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”. Mājaslapā www.lielaiskristaps.lv var iepazīties ar Balvas nolikumu un aizpildīt pieteikuma anketu.

Nacionālajai kino balvai var pieteikt filmas, kas pirmizrādītas pēc 2018. gada 1. janvāra un nav piedalījušās iepriekšējā gada Lielajā Kristapā. Balvai var pieteikt Latvijā producētas jebkura garuma filmas, tajā skaitā kopražojuma filmas, – spēlfilmas, dokumentālās filmas, animācijas filmas, TV filmas un seriālus. Latvijas studenti, kuri apgūst kinomākslu Latvijas vai ārvalstu augstskolās, aicināti pieteikt savas mācību ietvaros uzņemtās filmas studentu filmu konkursam. Filmu pieteikuma anketa atrodama ŠEIT.

Filmu izvērtēšana notiks divās kārtās, no šī gada 15. augusta līdz 20. septembrim ekspertu komisija atlasīs un izvirzīs nominantus labāko filmu kategorijās un 17 profesiju kategorijās, savukārt Lielā Kristapa laikā darbosies starptautiska žūrija, kas noteiks laureātus. Labākā studentu filma tiks noteikta atsevišķā konkursā. Tradicionāli Lielā Kristapa ietvaros tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu kinomākslā, tāpat īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas.

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim kinoteātrī Splendid Palace. Lielā Kristapa laikā skatītājiem būs iespēja noskatīties balvai nominētās filmas, plānotas arī vairākas Latvijas jaunāko filmu pirmizrādes. Pasākumu kulminācija, svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks 12. novembrī kinoteātrī Splendid Palace. Skatītājiem to būs iespēja vērot klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī Latvijas televīzijas tiešraidē.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!