Agnijas Ģērmanes personālizstāde «Ilgstošā tagadne».

Agnijas Ģērmanes personālizstāde “Ilgstošā tagadne”

2017. gada 30. augustā kultūras centrā “Grata JJ” tiks atklātas divas vizuālās mākslas izstādes “Izstāde # N.3” un “Izstāde # N4”

Centra pirmajā stāvā, mākslas galerijā “MuseumLV būs apskatāma Agnijas Ģērmanes personālizstāde “Ilgstošā tagadne”. Izstādītie darbi tapuši vairāku pēdējo gadu laikā. Šī ir vērienīgākā Agnijas Ģērmanes darbu skate, kas notikusi Rīgā.

Agnija Ģērmane, gleznojot darbnīcā lielformāta kompozīcijas, nezaudē krāsas dzīvīgumu un gaismas iespaidus, ko uzkrājusi ilgstoši strādājot plenēros. Ūdens un saknes – mainīgums un stabilitāte glezniecības un dzīves vērtībās. Glezniecība, kas prasa neatliekamu klātbūtni šeit un tagad – tagadne, kas nekad nebeidzas. Ilgstošā tagadne.

Agnija Ģērmane 1991. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas glezniecības nodaļu. Māksliniecei ir bijušas vairāk kā 20 personalizstādes – Latvijā, Apvienotajā Karalistē, Batltkrievijā, Beļģijā, Irijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā. Agnija Ģērmane piedalījusies arī nozīmīgos starptautiskos projektos un plenēros. Īpaši mākslinieci iedvesmojuši braucieni uz Maroku un Indiju – šie iespaidi iemiesojušies arī izstādē apskatāmajos darbos. Vairākas gleznas Agnija veltījusi savas ģimenes vēsturei.

Kultūras centra 2. stāvā apskatāmajā Baltkrievijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieku grupas izstādē piedalās:

Andrus Joonas (Igaunija)

Peeter Krosmann (Igaunija)

Leonid Medvedskij (Baltkrievija)

Giedrė Riškutė (Lietuva)

Antanas Obcarskas (Lietuva)

Izstāde  pastarpināti ir saistīta ar Agnijas Ģērmanes personālizstādi – minētie mākslinieki ir starptautiskos mākslas projektos sastaptie Agnijas Ģērmanes domubiedri un līdzgaitnieki mākslā.

Izstādes apskatāmas  no 30.08. līdz 02.10. Ieeja brīva

Kultūras centrs “Grata JJ” un mākslas galerija “MuseumLV”: Andreja Pumpura iela 2, Rīga. Darba laiki: pirmdiena – piektdiena 11:00 -19:00, sestdien 11:00 -17:00, svētdien – brīvdiena.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!