Publicitātes foto

XXI STARPTAUTISKAIS SENĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS IZSKANĒS RUNDĀLĒ

“Latvijas Koncertu” rīkotais XXI Starptautiskais Senās mūzikas festivāls izskanēs 11. jūlijā Rundāles pilī, piedāvājot klausītājiem gan baroka mūzikas meistardarbus; gan klasiķu šedevru zvanu skaņās; gan aizraujošu stāstu mazajiem klausītājiem par karali un princesi, kas tiks izstāstīts baroka mūzikas un dejas pavadībā. Festivāla noslēgumā jau tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”, kurā pirmo reizi kā solists būs vienpadsmitgadīgais brīnumbērns Daniils Bulajevs, kurš muzicēs kopā ar Kremerata Baltica. Senās mūzikas festivāla koncerti Rundāles pilī notiek ar Hennessy atbalstu.

Rundāles pils Baltajā zālē pl. 13.00 festivāla organizatori ir sagatavojuši krāšņu koncertuzvedumu bērniem – “Pasaku par Ķēniņu Strazdubārdu”, kas ļaus mazajiem klausītājiem iepazīt gudro Ķēniņu Strazdubārdu, kurš pārmācīs izlutināto un kaprīzo princesi. Uzvedumā piedalīsies – baroka orķestra Collegium Musicum Riga solistu ansamblis Māra Kupča vadībā; koris Collegium Choro Musici Riga; seno deju grupa La Maison Noble Stellas Upacieres vadībā; Baiba Berķe – mecosoprāns; Juris Vizbulis – tenors; deju studijas „Freska” dejotāji Tatjanas Pavļeņinas vadībā. No pl. 11.30 pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās, kurās mākslinieku vadībā viņi gatavos jaukas lietiņas saistībā ar muzikālo pasaku.

Senas muzikas festivals Rundales pili_3

Pl. 16.00 Rundāles pils Baltajā zālē baroka laika mūzikas šedevrus atskaņos Elīna Šimkus, soprāns;
Sergejs Jēgers, kontrtenors; Rīgas Doma zēnu koris un baroka orķestris Collegium Musicum Riga mākslinieciskā vadītāja Māra Kupča vadībā. Diriģents Mārtiņš Klišāns.

Pl. 18.00 Zelta zālē jauniešu zvanu ansamblis Arsis no Igaunijas priecēs klausītājus ar klasikas šedevriem zvanu pārlikumā. Skanēs Hendeļa Largo no operas “Kserkss”, atsevišķas daļas no Vivaldi “Gadalaikiem”, Tomazo Albinoni Adagio, Grīga Prelūdija svītai “No Holberga laikiem”. Koncertu atklās Johana Sebastiāna Baha opusi. Zvanu pārlikumā skanēs arī Johana Gofrīda Štelceļa brīnumdaiļā ārija Bist du bei mir.

Pl. 20.00 Baltajā zālē dzirdēsim Senās mūzikas festivāla viesi – pasaulslaveno baroka vijolnieku Džuljāno Karminjolu no saulainās Itālijas. Viņš muzicēs kopā ar Sinfonietta Rīga kā solists un kā atskaņojuma vadītājs.
Džuljāno Karminjola, kura radošajā biogrāfijā rodamas uzvaras starptautiskos konkursos (tostarp Paganīni konkursā Dženovā), sadarbība ar visprominentākajiem orķestriem un diriģentiem, slavu pratis ne tikai sasniegt, bet arī uzturēt. Starptautiskās sabiedrības sirdi kā žilbinošs senās mūzikas interprets viņš iekaroja 21. gadsimta sākumā, spoži debitējot Ņujorkas Linkolna centrā festivālā Mostly Mozart un uzstājoties pasaules lielākajā vasaras mūzikas festivālā BBC Proms Londonā. Šobrīd Džuljāno Karminjola piedalās visos slavenākajos baroka mūzikas festivālos un ar prieku skolo arī jaunāko paaudzi.

Pl. 22.00 ar krāšņu koncertu Rundāles pils dārzā noslēgsies XXI Starptautiskais Senās mūzikas festivāls. Antonio Vivaldi “Gadalaikus” atskaņos Baltijas kamerorķestris Kremerata Baltica. Solists – Daniils Bulajevs. Vibrofona skanējums Andreja Puškareva pārziņā. Daniils Bulajevs jau astoņus gadus spēlē gan vijoli, gan klavieres. Uz skatuves debitējis piecu gadu vecumā, bet septiņos jau pirmo reizi uzstājies kopā ar simfonisko orķestri. Vijoļspēli viņš apgūst Emīla Dārziņa mūzikas skolā Nellijas Sarkisjanas klasē, kā arī pie Maskavas pedagoģes Gaļinas Turčaņinovas, plūc laurus visdažādākajos konkursos, bet līdztekus mūzikai ar panākumiem dejo arī sporta dejas.
Koncertā dzirdēsim arī skaņdarbus no projekta “Instrumentācijas māksla. Veltījums Glenam Gūldam” un Johana Sebastiāna Baha Vijolkoncertu.

Transportu uz Rundāles pili nodrošinās „Skaisto skatu aģentūra”. Detalizētāka informācija pa tālruni
67221767, 26415127.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!