Publicitātes foto: vijolniece Kristīne Balanas

Vivaldi “Gadalaiki” noslēgs Senās mūzikas festivālu

Senās mūzikas festivāla izskaņā 18. jūlijā Rundāles pilī gadalaiku noskaņas slavenajā Antonio Vivaldi skaņdarbā “Gadalaiki” izbaudīsim “Sinfonietta Rīga”, diriģenta Andra Veismaņa un temperamentīgās mūziķes, kuras vijolspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs – Kristīnes Balanas izpildījumā. Koncerts notiks Baltajā zālē pl. 22.00 un to varēs skatītes arī interneta tiešsaistē, kuru vadīs populārais latviešu mūziķis, grupas “Instrumenti” līdzdibinātājs – Jānis Šipkēvics.

Talantīgā vijolniece Kristīne Balanas bērnībā izbaudījusi ielu muzikantes raibos piedzīvojumus, kopā ar ģimeni dziedot rokenrolu un apbraukājot visu Latviju, šobrīd ar savu emocionāli piepildīto vijolspēli viņa priecē klausītājus daudzviet pasaulē. Pēc mācībām Rīgā pie Romāna Šnē 17 gadus jaunā mūziķe devās uz Londonu, kur 2014. gadā ar izcilību absolvēja Karalisko mūzikas akadēmiju. Šobrīd solomākslinieces prasmes viņa turpina slīpēt Berlīnē – Hansa Eislera Mūzikas akadēmijā.

Kristīne pati ir vadījusi Volfganga Amadeja Mocarta, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi un Pētera Vaska vijolkoncertu atskaņojumus bez diriģenta klātbūtnes. Kristīnes vijolspēle var būt gan temperamentīga, gan zīdainai glāstoša, gan ar lāzerspožu intonāciju, gan ar tādu toņa intensitāti, kas, šķiet, Kristīnes pirkstos ieplūst no ķermeņa dzīlēm, lai izpaustos intensīvā skaņā.

Kristīne Balanas ir Lielās mūzikas balvas 2017 laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Koncerta ieskaņā senās un baroka mūzikas repertuārā rūdītais diriģents Andris Veismanis kopā ar pieredzes bagāto kamerorķestri izgaismos 17. un 18. gadsimta mūzikas pērles. Līdzās franču rokoko pārstāvja Žana Filipa Ramo svītai no mītiskiem piedzīvojumiem cauraustās operas “Plateja” skanēs  Georga Filipa Telemaņa Koncerts divām flautām, arī slavenās Kristofa Vilibalda Gluka operas “Orfejs un Eiridīke” uvertīra un Lulli iedvesmotā Bohēmijas meistara Johana Kaspara Ferdinanda Fišera Pirmā svīta.

“Sinfonietta Rīga”. Foto: Ģirts Raģelis

Tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Senās mūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!