Foto: Edgars Semanis, Māra Grigorevska, Dirk Skiba un no personīgā arhīva

Vasaras lasījumi: Ronalds Briedis, Māris Salējs un Zane Daugule

11. jūlijā plkst. 19.00 “Siguldas Gaismas torņa” pakājē, Ausekļa ielā 10, aicinām uz “Vasaras lasījumiem”, kuros varēsiet baudīt Ronalda Brieža un Māra Salēja dzeju un Zanes Daugules mūziku.

Ronalds Briedis ir dzejnieks un dramaturgs, četru dzejoļu krājumu un vienas lugas autors. Pamatnodarbošanās saistīta ar literāro meistardarbnīcu organizēšanu. Jau divdesmit gadus vada Latvijas Rakstnieku savienības programmu “Literārā Akadēmija”, par ko šogad saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas Speciālbalvu.

Māris Salējs ir dzejnieks un atdzejotājs, piecu dzejoļu krājumu un zinātniskas monogrāfijas par dzejnieku Uldi Bērziņu autors. 2023. gadā iznāca Salēja dzejas izlases atdzejojums poļu valodā. Atdzejo un tulko no poļu, ukraiņu, baltkrievu un krievu valodām. Kā viens no Serhija Žadana dzejas izlases “Harkivas Dinamo” atdzejotājiem (kopā ar Māru Poļakovu, Ingmāru Balodi un Jāni Elsbergu) 2024. gadā nominēts Latvijas Literatūras gada balvai. Šobrīd ceļā uz savu sesto dzejas grāmatu.

Zane Daugule ir dziesminiece un dzejniece, kuras pamatdarbs saistīts ar dažādu tekstu rediğēšanu un bibliogrāfisko uzziņu veikšanu. Zane ir divu dzejoļu krājumu – “Izdomā šovakar būt” un “Mīlestībnāji” –  autore. Spēlē klavieres, ğitāru un dzied, raksta mūziku latviešu dzejnieku un savai dzejai.

Visas vasaras garumā ceturtdienu vakaros restorānu un kafejnīcu āra terasēs notiks nesteidzīgi dzejas un prozas lasījumi, kurus pavadīs muzikāli priekšnesumi.
“Vasaras lasījumu” sezonu jūnijā atklāja dzejnieks Kārlis Vērdiņš un mūziķis Aldis Kolosovs.

Turpmāko “Vasaras lasījumu” programma:

18. jūlijā  dzejnieks Edvīns Raups un tulkotāja Gita Grīnberga;
25. jūlijā dzejnieks Jānis Rokpelnis un mūziķis Mareks Sarnovskis;
8. augustā rakstnieki Māris Bērziņš un Guntis Berelis;
22. augustā dzejnieks Guntars Godiņš un mūziķis Aigars Godiņš;
29. augustā dzejniece Ingmāra Balode un dzejnieks Marts Pujāts.

“Vasaras lasījumus” organizē Kultūras centrs “Siguldas devons” sadarbībā ar Siguldas viesmīlības uzņēmumiem.

Pasākumu norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!