Foto: Mums Patīk

Sveicam Soduma balvas laureātus Knutu Skujenieku un Jāni Tomašu!

Jau piekto reizi pasniegs Dzintara Soduma balvu rakstniecībā. Šogad tā tiks pasniegta dzejniekam un tulkotājam Knutam Skujeniekam par Genādija Aihī grāmatas “Paklanīšanās dziesmai” atdzejojumu un dzejniekam Jāni Tomašam par debijas dzejas krājumu “Melnie darba cimdi”. Sveicam balvas laureātus!

2013. gadā Ikšķiles novads nodibināja rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvu, kuru ik gadu piešķir par novatorisku sniegumu latviešu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

2013. gadā balvu piešķīra Jānim Rokpelnim par grāmatu “Rīgas iestaigāšana”, Pēterim Dragunam par dzejoļu krājumu “Tumšā stunda” un Egīlam Venteram par romānu “Mainīgā intervence”.

2014. gadā balvu saņēma Inga Ābele par kultūrvēsturisko romānu “Klūgu mūks” un Andris Zeibots par romānu “Okeāniskais es”.

2015. gadā balvu saņēma Māris Bērziņš par romānu “Svina garša”, kas iznācis vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”.

2016. gadā balvu saņēma Uldis Bērziņš par senislandiešu mitoloģisko un poētisko tekstu kopojuma “Eddas dziesmas” un Nora Ikstena par romānu “Mātes piens”, kas iznācis vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”.

Balvas pasniegšanas ceremonija notiks Ikšķiles tautas namā 13. maijā, kas ir arī rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas diena.

Ar Knuta Skujenieka atdzejoto Genādija Aihī grāmatu “Paklanīšanās dziesmai” tuvāk var iepazīties šeit.

Ar Jāņa Tomaša dzejas krājumu “Melnie darba cimdi” tuvāk var iepazīties šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!