Izstādes afišas fragments

Sigitas Daugules izstādes “Idillisks miers”

No 4. septembra galerijā “Bastejs” būs skatāma Sigitas Daugules jaunāko darbu izstāde “Idillisks miers”.

Par jaunās izstādes darbiem Sigita Daugule saka: „Man izstādē svarīgākais ir tas, kas palicis ĀRPUS uzgleznotajiem darbiem, tas, kas palicis neredzams: logs, no kura krīt gaisma, bet kas pats nav redzams, lampa, no kuras ēna krīt uz dzeltenas sienas, bet kas palikusi ārpus gleznas. Pat gleznā, kur pašā centrā lepni uz balta šķivja guļ desa, svarīgāki ir cilvēki, kuru nemaz nav, bet kuri ir visapkārt, tuklāt viņi ir sanākuši uz vasaras ballīti grilēt desas.”

Aplūkojot Sigitas Daugules darbus, skatītājs redz aiznaglotas ejas, aizvērtas noskretušas durvis, vārtrūmju dziļumi ar to ierastajiem iemītniekiem, nejaušas gaismas strēles un ēnas, – tie visi ir mākslinieces darbu galvenie motīvi. Vērojot nepamet sajūta, ka darbi radušies, izmantojot tuvākajā apkārtnē redzamo vai pārlapojot savus ideju un  foto arhīvus.

Pēc viesošanās Sigitas darbnīcā netieku vaļā no domas, ka māksliniece ”dodas jaunos medību laukos”, ka šis posms ir bijis dažādu apzinātu meklējumu un izvēļu laiks – atsakoties no  aprobētām vērtībām, citātiem, spilgtiem, atmiņā paliekošiem, atradumiem agrāko neseno izstāžu darbos.

Promejot paveras pagalma vārti, uzspīd saule, krīt ēnas un pārņem miers, kas apvienojas ar gleznās redzēto.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!