Grāmatas vāks

Sērijā “Latvijas mākslas klasika” izdota grāmata par Ādamu Alksni

Izdevniecības “Neputns” Latvijas mākslas klasiķiem veltīto sēriju papildina grāmata par vienu no pirmajiem latviešu profesionālajiem māksliniekiem Ādamu Alksni (1864–1897). Mākslinieka mūžs un radošā darbība aprāvās traģiski agri, taču viņš nepārprotami atzīstams par vienu no latviešu nacionālās mākslas apzinīgākajiem veidotājiem.

Grāmatas autore ir mākslas zinātniece Anda Bērziņa. Sērijas māksliniece – Anta Pence.

“Alksni var uzskatīt par celmlauzi, kurš mākslas pasaulē pastiprināti pievērsās latviešu senatnes un vietējo lauku laužu sadzīves un darba ainu tematikai, turklāt gleznotājs ir uzskatāms par latviešu velna tēla ikonogrāfisko radītāju,” stāsta grāmatas autore.

Ādams Alksnis lielās paškritikas un neilgā mūža dēļ palika sabiedrībai mazāk zināms kā slavenākie draugi un vienaudži – Janis Rozentāls, Johans Valters, Vilhelms Purvītis, tomēr viņa radīto darbu saturs un forma ietekmēja latviešu mākslu 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, kā arī vairākus gadu desmitus iezīmēja visas tēlotājmākslas attīstības ceļu Latvijā.

Apjoms: 144 lpp.

Cena “Neputna” galerijā: 9 EUR

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dina un Jānis Zuzāni

Sērija „Latvijas mākslas klasika” ir neliela izmēra grāmatas, kas ērti uztveramā veidā ļauj iepazīt Latvijas mākslas klasiķu darbus un to tapšanas apstākļus. Grāmatas ietver pilnu teksta tulkojumu angļu valodā un plašu reprodukciju klāstu.

Grāmatas var iegādāties „Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, www.neputns.lv, kā arī labākajās Latvijas grāmatnīcās.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!