Publicitātes foto

Sākas skatītāju balsojums tiešsaistē par konkursa “Ineses Galantes talanti” finālistiem

Ir noslēgusies klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galante talanti 2020” pirmā kārta un ir zināmi tā finālisti. Konkurss, kuru atbalsta Rietumu bankas labdarības fonds, šogad notiek jau septīto reizi.

Žūrijas izvēlēto jauno talantu video priekšnesumi ir atrodami konkursa oficiālajā vietnē.

Šogad konkursa finālā iekļuva 27 dalībnieki, to vidū septiņi vokālisti, seši pretendenti kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle”, septiņi – kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” un septiņi finālisti, kas pretendē uz uzvaru kategorijā “Pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle”. Finālistu vidū ir jauni, talantīgi vokālisti un instrumentālisti no visas Latvijas, jaunākajam ir tikai 10 gadi.

Prestižā muzikālā konkursa organizatori aicina atbalstīt jaunos talantus: atdot savu balsi par visiemīļotāko priekšnesumu un noteikt uzvarētāju kategorijā “Skatītāju simpātiju balva”, kuru piešķir tūrisma kompānija Gulliver Travel.

Konkursa iedvesmotāja un žūrijas priekšsēdētāja, operdīva Inese Galante sirsnīgi pateicās visiem konkursa dalībniekiem un aicināja skatītājus balsot par savu favorītu.

Kā saka Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: «Šogad konkursa balsošana sākas īpašā situācijā, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji atrodas mājās. Bet tam ir arī pozitīva puse – mums ir laiks un iespējas labāk iepazīties ar konkursa dalībniekiem, novērtēt to priekšnesumus, piedalīties balsošanā, kas ietekmēs viņu turpmāko dzīvi. Jo pašreizējie grūtie laiki agri vai vēlu beigsies, un mūsu talantīgie mūziķi turpinās savu karjeru, lai priecētu mūs ar savu mākslu un nestu Latvijas vārdu pasaulē».

Skatītāju balsojums turpināsies līdz 9.maijam. Konkursa finālam ir jānotiek 10.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Gadījumā, ja līdz tam brīdim nebūs atcelts aizliegums rīkot pasākumus, fināls notiks tiešsaistē. Par to organizatori paziņos atsevišķi.

Konkursa organizatori saka paldies projekta partneriem: uzvarētāji un pedagogi saņems ne tikai naudas balvas un stipendijas, kas tiek piešķirtas ar Rietumu bankas labdarības fonda atbalstu, bet arī dāvanas no t/c Spice, tūrisma kompānijas Gulliver Travel, mākslas studijas IZO Art, izdevniecībām Rīgas Viļņi, Dienas Žurnāli un holdinga Mix Media Group.

Pasākumu atbalsta arī Rīgas dome, zvērināta advokāta Viktora Tihonova fonds, labdarības fonds VIVAT Future, tipogrāfija Eveko, AS Antalis, SIA East-West Transit.

Informatīvie partneri Lounge FM, izdevniecības Rīgas Viļņi, Dienas Žurnāli, nacionālā informācijas aģentūra LETA, žurnāli Otkritij gorod, Riga This Week.

Konkursu organizē Ineses Galantes fonds.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!