Publicitātes foto

Portāls lakuga.lv stāsta par latgalisko kultūru

“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” ik dienu stāsta par latgalisko kultūru Latvijā un pasaulē. Līdz šim tas ir vienīgais medijs, kura saturs tiek sagatavots tikai latgaliešu rakstu valodā – vēsturiskā latviešu valodas paveidā. Portālam lakuga.lv ir liela nozīme ne vien latgaliešu valodas, bet arī latgaliskās identitātes saglabāšanā.

Portālā lakuga.lv var lasīt par latgaliskās kultūras aktualitātēm, jaunumiem mūzikā, literatūrā, mākslā un citās jomās. Lakuga.lv piedāvā izzināt par Latgales vēsturē zīmīgām personībām un notikumiem, intervijās iepazīt spilgtas personības, kā arī aktualizē jautājumu par latgaliešu valodas izmantošanu dažādās jomās.
“Latgalīšu kulturys ziņu portala lakuga.lv” redaktore Sandra Ūdre uzsver: “Viņ regularys lītys var saglobuot latgalīšu rokstu volūdu i kulturu augstā leiminī. Simboliski runojūt, pasuokumi, gruomotu izdūšona, pat atseviški radejis i televizejis raidejumu cykli ir tikai epizodiski spūdri uzplaiksnejumi vīnā šaļtī, latgaliskuma seikstū dzeiveibu nūtur cauri godim nagaistūša guņs. Lakuga.lv ir taids puorts voi guņskurs jau 12 godus.”
Lakuga.lv saturs ir saistošs ne vien Latvijas iedzīvotājiem, bet arī latgaliskās kultūras interesentiem visā pasaulē. “Lakuga.lv ir sovs fanu puļceņš, kas kotru jaunu ziņu sagaida ar interesi; ir taidi, kas portalu attaisa kod nakod; goduos, prūtams, gadejuma skaiteituoji – te atrūnama gona daudzveideiga informaceja. Tys leluokais izaicynuojums ir palikt vēļ interesantuokim saturā, augt kvalitatē,” uzsver portāla redaktore.
“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” darbojas jau no 2007. gada. Portāla īpašnieks, biedrība “Latgolys Studentu centrs”, tā darbību nodrošina, pateicoties projektu konkursos saņemtajam finansējumam. Pagājušajā gadā lakuga.lv piedzīvoja vairākas izmaiņas – portāls tika reģistrēts kā medijs un tam tika izveidots jauns logo un mājas lapa, padarot to modernāku un ērtāk lietojamu. Šobrīd lakuga.lv darbība tiek nodrošināta ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, bet no septembra portāla saturs tiks sagatavots, pateicoties Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmā saņemtajam finansējumam.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!