Publicitātes foto

Pirmais starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga

Režisors Vitālijs Manskis kopā ar komandu izsludina īpaši dokumentālajam kino veltīta starptautiska festivāla Artdocfest/Riga norisi Rīgā 2020. gada novembra beigās. Festivālā paredzētas divas konkursa programmas, un “Baltijas fokusa” laureātam tiks pasniegta balva “Hercs”, kas nosaukta par godu Latvijas dokumentālā kino klasiķim Hercam Frankam.

“No savas puses vēlētos tikai vienu jums teikt:

 vienmēr un pie visiem apstākļiem mēs augsti turēsim

 cilvēces attīstības, mākslas, daiļuma un patiesības karogu!”

– no kinoteātra Grand Kino reklāmas par godu tā atklāšanai Rīgā, 1912. gadā

Īss atskats. Artdocfest nav jauns zīmols. Šo festivālu 2007. gadā Krievijā izveidoja režisors Vitālijs Manskis, kurš vairākus gadus vēlāk, vājinoties demokrātiskajiem procesiem kaimiņvalstī, pārcēlās uz Latviju un atveda festivālu sev līdz. Piecus gadus Artdocfest darbojies Latvijā kā lieliskā Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) dokumentālo filmu programmas sastāvdaļa, šajā laikā izaudzis (kopš 2018. gada tiek rīkots starptautisks Artdocfest konkurss), un no 2020. gada festivāls uzsāk patstāvīgu dzīvi ar mērķi izveidoties par nozīmīgu kultūras un dokumentālā kino atskaites punktu Baltijā un vēlāk arī plašāk, Austrumeiropas reģionā.

Rīgas un Latvijas dokumentālā kino cienītājiem, festivāla dalībniekiem, viesiem un sadarbības partneriem tiks piedāvātas divas krāšņas konkursa programmas – tradicionālā starptautiskā Artdocfest programma ar vairāk nekā 20 kvalitatīvām filmām no dažādām pasaules valstīm un jauna, īpaši Baltijas kinomākslai veltīta programma Baltijas fokuss, kurā tiks piedāvāts labākais un svaigākais Baltijas dokumentālistu veikums. Konkursa programmās tiks iekļautas agrāk Latvijā neizrādītas filmas no vairāk nekā 15 pasaules valstīm, katrai konkursa programmai tiks piesaistīta atsevišķa starptautiska žūrija.

Baltijas fokusa konkursa programmas labākā filma saņems galveno balvu HERCS, kas nosaukta par godu izcilajam Latvijas dokumentālistam Hercam Frankam.

Festivālam tiek gatavota arī saturīga ārpuskonkursu programma, un tās ietvaros notiks industrijas simpozijs, kurā dokumentālisti un kino teorētiķi tiks aicināti uz radošām un zinātniskām diskusijām par mākslu, kino un laiktelpu, mēģinot aizsniegties līdz kādreizējam izcilo Rīgas dokumentālistu simpoziju domas lidojumam un savīt to ar šīsdienas aktualitātēm.

Festivāla organizatori strādā arī pie tā, lai pienācīgi atzīmētu izcilā latviešu režisora Jura Podnieka 70 gadu jubileju.

Laiks: 2020. gada 26. novembris – 1. decembris
Vieta: Rīga, Latvija, kinoteātris Splendid Palace, Cafe Film Noir
Organizē: Biedrība ArtdocFest & Media, festivāla prezidents Vitālijs Manskis
Festivāla valoda: angļu, ar tulkojumu latviešu un krievu valodās
Konsultatīvā padome: Zane Balčus, Uldis Cekulis, Filips Krūsvals / Filipp Kruusvall (Igaunija), Arunas Matelis (Lietuva).
Festivāla galvenās balvas: Artdocfest balva, “Hercs”- Baltijas fokusa balva
Filmu pieteikumi: tiek pieņemti līdz 2020. gada 1. septembrim
Festivāla mājaslapa un pieteikuma anketas: www.artdocfest.com
Festivāla partneri un atbalstītāji: Rīgas dome, TV kanāls Настоящее время / Current time (ASV / Čehija), TV kanāls Deutche Welle. Atbalstītāju saraksts tiks papildināts

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!