Foto: Mums Patīk

Pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas

25. aprīlī “Sūkņu Stacijā” tika pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas par 2018. gada veikumu. Sveicam laureātus!

Mūža balvu ekspertu komisija piešķīra 1920. gadā dzimušajai, Londonā dzīvojošajai dzejniecei un atdzejotājai Veltai Sniķerei par izcilu un spilgtu ieguldījumu Latvijas dzejā un atdzejā, dzeju lasījumos atklājot vārdu sinerģijā ar roku kustību veidotām zīmēm, ko jogas praksē dēvē par mudrām. Veltas Sniķeres, kas ir arī praktizējoša jogas skolotāja, dzeju mēdz pielīdzināt mantrām, kas lakoniskos valodas tvērumos atklāj visa esošā būtību un savstarpējo saikni. V. Sniķeres atdzejojumā angļu valodā klajā nākusi Andreja Eglīša, Vizmas Belševicas, Zinaīdas Lazdas u. c. autoru dzeja, 2019. gadā angļu valodā izdotas arī latviešu dainas.

LAUREĀTI:

Labākais prozas darbs – Māras Zālītes “Paradīzes putni (Dienas Grāmata).

Labākais dzejas darbs – Ulda Bērziņa “Idilles (Neputns).

Labākais ārvalstu literatūras tulkojums – Guntara Godiņa latviskotais igauņu eposs “Kalevdēls (Neputns), kurš saņēma arī portāla “Delfi” lasītāju balsojuma balvu.

Labākais darbs bērniem – Lilijas Berzinskas “Skelets skapī (Dienas Grāmata)

Spilgtākā debija – Haralda Matuļa “Vidusšķiras problēmas (Mansards)

Speciālbalvu par īpašu veikumu literatūrā piešķirta bilingvālajam dzejas krājumam “Trilium / Trillium” lībiešu un angļu valodā, kura autori ir lībiešu dzejnieki Baiba Damberga, Valts Ernštreits un Ķempju Kārlis, atdzejojumu angļu valodā radījuši Uldis Balodis un Raians van Vinkls.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā šogad strādāja: literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstniece Inga Ābele, literatūrzinātniece Eva Eglāja – Kristsone, rakstnieks un tulkotājs Vilis Kasims, dzejnieks Ronalds Briedis, rakstniece Laura Dreiže un literatūkritiķis, dzejnieks Aivars Madris.

Šī gada balvas sauklis ir „Visam nav robežu”, uzsverot iztēles bezgalīgo ceļojumu literatūras visumā, vizuālo identitāti veidojis mākslinieks Mareks Hofmanis.

Balvas pasniegšanas ceremoniju veidoja publiciste Anete Konste, teātra un kino režisore Marta Elīna Martinsone, arhitekts un scenogrāfs Ivars Veinbergs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone.

Pasākumu vadīja aktieri Inga Alsiņa – Lasmane un Gatis Maliks, par kosmiski muzikālām intermēdijām rūpējās Sniedze Prauliņa.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!