Ojārs Vācietis 20. gs. 80. gadu sākumā. Ļ. Bļodnieka foto

Ojāra Vācieša 85. gadadienas svinības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

2018. gada 13. novembrī plkst. 20.00, sagaidot dzejnieka Ojāra Vācieša 85. gadskārtu, Carnikavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību aicina iedzīvotājus uz dzejniekam veltītu pasākumu Latvijas Nacionālā bibliotēkas ātrijā.

Jau sešpadsmito reizi tiks pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā, atklāts dzejas ierakstu albums “Runā Ojārs Vācietis” un izrādīts īpaši dzejnieka jubilejai veidots koncertuzvedums “Būs pali”, pirmatskaņojot jaundarbus korim ar O. Vācieša dzeju.

O. Vācieša prēmija pirmoreiz pasniegta 1984. gadā, par kuras laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993. gadā Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spics, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

2003. gadā Ādažu novada dome (Ādaži) kopā ar Carnikavas novada domi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, kopš 2011. gada prēmiju pasniedz Carnikavas novada dome, un tās laureātu vidū ir Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēteris Brūveris, Imants Auziņš, Ronalds Briedis, Edvīns Raups, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare, Māris Salējs (Marians Rižijs).

Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu.

Pērn par prēmijas laureāti kļuva dzejniece Anna Auziņa, saņemot naudas balvu par dzejas krājumu “Annas pūra govs”, ko klajā laidusi izdevniecība Neputns.

Pasākuma laikā iecerēts arī atklāt Ojāra Vācieša biedrības, Ojāra Vācieša muzeja un apgāda “Upe tuviem un tāliem” izdoto dzejas ierakstu albumu “Runā Ojārs Vācietis”, kurā 13 audio diskos apkopoti O. Vācieša balss ieraksti.

Pasākuma kulminācijā gaidāms koncertuzvedums “Būs pali”, kurā tiks izpildīta kormūzika un solo dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju, kā arī tiks pirmatskaņotas Ojāra Vācieša 85. jubilejai veltītas oriģinālkompozīcijas – komponista Artura Maskata dziesmu cikls ar dziesmām “Meiteņu valsis”, “Dod rokas savas” un “Liepziedā”, kā arī komponista Edgara Raginska jaundarbs jauktam korim “Nedaliet bēdas”.

Koncertuzvedumā “Būs pali” piedalās Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” (diriģents Jurģis Cābulis), Rīgas kamerkoris “Ave Sol” (diriģents Andris Veismanis), solisti Mārtiņš Zvīgulis un Katrīna Paula Felsberga, aktieri Vilis Daudziņš un Jānis Kronis.

Carnikavas novada iedzīvotāju nokļūšanai uz LNB tiks nodrošināts autobuss ar atiešanas laiku plkst. 19.00 no Carnikavas tautas nama “Ozolaine”, pēc pasākuma – atpakaļ uz Carnikavu.

Ieeja pasākumā bez maksas!

Plašāka informācija mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!