Foto: Mums Patīk

Noslēdzies literatūras festivāls „Prozas lasījumi 2016” un sadalītas balvas

11. decembra vakarā Ģertrūdes ielas teātrī notika literatūras festivāla „Prozas lasījumi 2016” noslēguma pasākums un tika paziņoti laureāti.

Kopš 1995. gada „Prozas lasījumi” no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kurā ar saviem jaunākajiem darbiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām Eiropas valstīm.

Šogad prozas svētki norisinājās no 6. līdz 11. decembrim un priecēja ne tikai ar jau ierastajiem pasākumiem – “Atklāšanas vakaru”, “Prozas vakariņām”, “Stāstu vakaru”, “Prozas brokastīm”, Baltijas autoru prozas vakaru, Bērnu pasākumu, Ārvalstu autoru prozas vakaru, Noslēguma pasākumu –, bet arī ar vairākām diskusijām, kurās piedalījās mūsu pašu un ārvalstu autori un tulkotāji.

Šogad autorus vērtēja literatūrkritiķe Anda Baklāne, Latvijas Universitātes profesors salīdzināmajā literatūrzinātnē Ojārs Lāms, izdevniecības “Dienas Grāmata” direktore un galvenā redaktore Dace Sparāne-Freimane, literatūras un latviešu valodas skolotāja, literatūrkritiķe Lita Silova. Alternatīvajā žūrijā strādāja Baltu filoloģijas bakalaura programmas studentes Liene Ģērmane, Rūta Kalsone, Evita Cirša, Liene Kāposta, Anna Mirčeva.

Festivālā „Prozas lasījumi 2016” balvu fondā šogad ir veicināšanas balvas sadarbībā ar žurnālu “Domuzīme”, kā arī radošie atvaļinājumi rakstnieku rezidencē Splitā (Horvātijā) un Baltijas rakstnieku un tulkotāju centrā Visbijā.

Ir zināmi literatūras festivāla “Prozas lasījumi 2016” laureāti:

  • festivālā uzvar Sergejs Timofejevs ar stāstu „Dzeltenie taustiņi” un Daina Tabūna ar stāstu „Pēdējais sols”
  • festivāla veicināšanas balvas sadarbībā ar žurnālu “Domuzīme” saņēma Anete Konste, Andris Akmentiņš, Ilmārs Šlāpins un Krišjānis Zeļģis
  • alternatīvās žūrijas balvas ieguva – Ilmārs Šlāpins, Juris Zvirgzdiņš, Jana Egle, Linda Skranda un Inese Zandere.

 

Sveicam laureātus!

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!