Publicitātes foto

Noskaidroti Rīgas Fotogrāfijas biennāles un ISSP Galerijas balvas 2019 uzvarētāji

Rīgas Fotogrāfijas biennāles un ISSP Galerijas konkursa ‘’Meklējam jauno fotogrāfijā!” balvu ieguvusi Annija Muižule (Latvija) ar sēŗiju “Priecīgi uzņēmēji mētājas ar dokumentiem un izklaidējas birojā”. Speciālbalvu – iespēju izdot savu grāmatu izdevniecība NoRoutine Books piešķīra Reinim Lismanim ar projektu “Mēģinājumi un kļūdas”. Balvas uzvarētājas Annijas Muižules darbi būs redzami personālizstādē ISSP Galerijā Rīgas Fotogrāfijas biennāles Starpgada 2019 programmas ietvaros. Izstādes atklāšana notiks 2019. gada 4. aprīlī.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles balva jaunajiem Baltijas valstu māksliniekiem tiek pasniegta jau trešo reizi. Balvas mērķis ir atklāt un novērtēt jaunus māksliniekus, kuri savos darbos demonstrē attēla spēku, piedāvā oriģinālu, laikmetam atbilstošu skatījumu un konceptuālu dziļumu. Vēlamies dot arī iespēju jauniem māksliniekiem, kuri uzsāk radošos meklējumus fotogrāfijā vai ar to saistītā medijā, pieteikt sevi plašākai auditorijai.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle saņēma piecdesmit trīs projektu pieteikumus no visām trim Baltijas valstīm. Pirmajā kārtā tika atlasīti 15 mākslinieku pieteikumi. Balvas žūrija nominēja 10 finālistus, kuriem tiek piešķirta iespēja bez maksas piedalīties Rīgas Fotogrāfijas biennāles Starpgada 2019 programmas portfolio skatē: no Igaunijas – Āps Tepers (Aap Tepper), Mari Lēna Kīpli (Mari-Leen Kiipli), Hedi Jānso (Hedi Jaansoo); no Lietuvas – Vītauts Kumza (Vytautas Kumza), Kotrīna Ula Kiļulīte (Kotryna Ula Kiliulyte); no Latvijas – Reinis Lismanis, Annija Muižule, Georgs Avetisjans, Paula Jansone, Annemarija Gulbe.

Balvu piešķira starptautiska žūrija – attēlu redaktors un foto galerijas “Pavlov`s Dog” īpašnieks Mihaels Bedovičs (Michael Biedowicz, DE), ISSP Galerijas programmas vadītāja Iveta Gabaliņa (LV), kurators un rakstnieks Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist, SE), Igaunijas Laikmetīgā mākslas centra kurators Stens Ojave (Sten Ojavee, EE), mākslinieks un kurators Pols Peipers (Paul Paper, LT), kultūras portāla “Arterritory” galvenā redaktore un kultūras projektu aģentūras INDIE direktore Daiga Rudzāte (LV), mākslinieks un mākslas kritiķis Mičs Spīds (Mitch Speed, CA/DE), “Unseen” izstāžu projektu vadītāja Amēlija Šīle (Amelie Schuele, DE) un māksliniece un RFB 2018 balvas ieguvēja Diāna Tamane (LV).

Žūrijas komentārs par balvas uzvarētājas Annijas Muižules foto sēriju “Priecīgi uzņēmēji mētājas ar dokumentiem un izklaidējas birojā”: “Annija Muižule piedāvā humoristisku un kritisku laikmetīgās fotogrāfijas analīzi, pētot attēlu komodifikāciju un mijiedarbību starp fotogrāfiju un vārdiem. Viņa pielieto konceptuāli skaidru un apbrīnojami vienkāršu pieeju, pievēršot uzmanību emociju attēlojumam fotogrāfiju kolekcijās (stock images) un vārdu izvēlei attēlu .jpeg failu nosaukumos. Tādējādi viņas darbā mijiedarbība starp fotogrāfiju kolekciju piedāvājumu un mūsu ekspektācijām kļūst par savdabīgu laikmetīgās fotogrāfijas izpētes metodi un ilustrē veidus, kā šie attēli ne tikai raksturo, bet arī veido mūsu pasaules izpratni.”

Rīgas Fotogrāfijas biennāles balvas 2016 ieguvēji – Vika Eksta (LV), Andrejs Strokins (LV) un Alisa Nirgi (Alissa Nirgi, EE). 2018 – Diāna Tamane (LV), Tāvi Suisalu (RR) un Kristīne Madjare (LV). NoRoutine Books (LT) balvu saņēma Ieva Balode (2016, LV) un Madara Gritāne (2018, LV).

Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Fotogrāfijas jēdziens festivāla nosaukumā apvieno dažādas attēla veidošanas mākslinieciskās prakses, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā.

Biedrība ISSP jau 12 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu. Līdz ar galerijas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi pieteikusi kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē – vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!