Foto: Gunārs Janaitis

LNO aicina uz Maestro Aleksandra Viļumaņa koncertu

19. novembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks Maestro Aleksandra Viļumaņa koncerts. Maestro ierakstījis spilgtas lappuses latviešu operteātra un ārvalstu opernamu vēsturē. Ar pārliecinošajām operu un baletu interpretācijām, daudzajām skaņuplatēm un diskiem izaugušas vairākas mūzikas mīļotāju paaudzes. Maestro raksturīga dziļa muzikalitāte, emocionalitāte, rūpīga dramaturģijas izpēte. Viņa repertuārā ir 70 operu un 30 baletu.

“Divdesmit četrus gadus mācoties ābeci, proti, mūzikas izpildītājmākslas skolu atšķirīgos un tomēr savstarpēji saistītos žanros, es apguvu pamatus tam, ko varētu dēvēt par diriģēšanas maģiju. Man šķiet, ka šis apzīmējums vislabāk piestāv attiecīgā mākslas veida raksturojumam, jo tajā svarīgs ir viss: kustību plastika, mīmika, skatiens. Viss, kas iedvesmo orķestra mūziķus kā individualitātes un kā vienotu grupu kļūt par mākslas radīšanas akta līdzautoriem. Arī pildot regulētāja vai kontroliera lomu, nekad neaizmirsti, – tu muzicē!” tā Maestro Viļumanis raksta esejā “Par diriģēšanas mākslu”.

Koncerta pirmajā daļā skanēs mūzika no Jāņa Mediņa operas “Uguns un nakts”, Alfrēda Kalniņa operas “Baņuta” un Romualda Kalsona operas “Pazudušais dēls”, ko interpretēs solisti Laura Teivāne, Andžella Goba, Mihails Čuļpajevs, Nauris Puntulis, Kalvis Kalniņš un Edgars Ošleja, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Savukārt koncerta otrā daļa taps Maestro un izcilā basbaritona Egila Siliņa sadarbībā. Tajā skanēs Modesta Musorgska, Kārļa Marijas Vēbera, Rudžēro Leonkavallo, Umberto Džordano un Riharda Vāgnera mūzika.

Koncerta režisore ir Dace Volfarte, scenogrāfs – Andris Freibergs.

Koncerta tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes: LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!