Lilaste – Saulkrasti

Kādā saulainā dienā nolēmām doties nelielā velobraucienā maršrutā Lilaste – Saulkrasti. Kad Lilastes stacijā esam veiksmīgi tikušas ārā no vilciena, esam gatavas nelielam ceļojumam.

lilaste 2

Aplūkojam Lilastes kāpu un priežu mežus. „Izskatās kā tāds sastindzis velomaratons,” iesaucas Sandra, palūkojoties uz divriteņiem, kas atstutēti pie priedēm.

lilaste 3

Tur, aiz žoga, padomju laikos esot bijušas kazarmas, kas tagad pārtapušas privātīpašumā. Šī iemesla dēļ daļu maršruta uz Saulkrastiem nav iespējams veikt pa klusu un mierīgu lauku celiņu, bet ir jābrauc pa šoseju. Kā redzams pēc Sandras žesta, tas mazliet aizkaitina.

lilaste 4

Mēģinām maksimāli izvairīties no mīšanās pa šoseju, izvēloties citus ceļus un neceļus. Līdz pienāk brīdis, kad, šķērsojot grāvi un barjeras, nākas pievienoties citiem satiksmes dalībniekiem.

lilaste 5

Starp Lilasti un Saulkrastiem ceļa kreisajā pusē ir piemineklis četriem somu lidotājiem, kuri, 1943. gada 23. aprīlī veicot pārlidojumu no Vācijas uz Somiju, šajā vietā gāja bojā, lidmašīnai sadegot.

lilaste 6

Viens no skaistākajiem pieturas punktiem – Saulkrastu baltā kāpa.

lilaste 7

Saulrieta taka. Skats uz jūru no šūpolēm.

lilaste 8

Te tiek nopirkti suvenīri mājiniekiem.

Maltīte Jūras parkā Saulkrastos.

lilaste 11

Iepazīstamies ar lasāmvielu, kas uzlīmēta uz notekcaurules.

lilaste 12

„Viņi vēl joprojām koncertē!” neviltots ir mūsu izbrīns, pie Saulkrastu veikala ieraugot plakātu ar mūziķiem, kas pirms apmēram desmit gadiem jauniešu vidū bija populāri, taču tad pēkšņi no aprites pazuda.

lilaste 13

Saulkrastu dzelzceļa stacija. Velobrauciens ir noslēdzies, gaidām vilcienu uz Rīgu.

lilaste 14

Brauciens no Rīgas uz Lilasti šķita lēts, bet no Saulkrastiem uz Rīgu – dārgs. Tālab atpakaļceļā sodām sevi, malkojot nevis to, kas garšo, bet to, kam akcijas cena.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!