Publicitātes foto

Latvijas Radio koris piedalīsies vērienīgajā “BBC Promenādes” festivālā

2017. gada 13. un 14. augustā Latvijas Radio koris diriģenta Sigvadrda Kļavas vadībā piedalīsies vienā no senākajiem un vērienīgākajiem klasiskās mūzikas festivāliem “BBC Promenāde” (BBC PROMS) Londonā.

13. augustā Londonas Karaliskajā Alberta zālē (Royal Albert Hall) Latvijas Radio koris atskaņos Sergeja Rahmaņinova “All Night Vigil” (“Visnakts Dievkalpojums”). Rahmaņinovs 1915. gadā sarakstīto opusu vērtējis kā vienu no saviem izcilākajiem skaņdarbiem. Lieldienu tekstu sintēze ar komponista plašo muzikālo vērienu, kā arī vēsturiskais konteksts – Pirmais pasaules karš un Pilsoņu karš – ir radījis patiesu mūzikas pieminekli.

Savukārt 14. augustā  Kadogana zālē  (Cadogan Hall) Latvijas Radio kora izpildījumā  skanēs piecas dziesmas no Dmitrija Šostakoviča cikla “10 poēmas ar XIX un XX gadsimta sākuma revolūcijas dzejnieku vārdiem korim a’capella. Op.88”. Dziesmu cikls tapis 1951. gadā, kad  D.Šostakovičs tiekdamies pēc pilnības visās savās kompozīcijās, vēlējies slīpēt  savu  kora mūzikas rakstību. Krievu inteliģences tradīcijās audzinātais komponists izjuta dziļas simpātijas pret gadsimtu mijas revolucionāriem. Koncertā līdzās D.Šostakoviča dziesmām skanēs arī komponista prelūdijas un fūgas izcilā pianista Aleksandra Meļņikova izpildījumā.

“BBC Promenādē” Latvijas radio koris piedalīsies pēc personīga festivāla programmas veidotāju uzaicinājuma, kas ir apliecinājums kora izcilajai mākslinieciskajai kvalitātei un vienlaikus Latvijas  mūziķu vispāratzītajam statusam pasaulē.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!