Publicitātes foto

Latgales ērģeļu dienas

Ir klāt vasara un Latgales dievnamos krāšņi ieskanas ērģeles! Arī šogad, tradicionāli no 13. jūlija līdz 28. jūlijam ar koncertiem astoņās Latgales katoļu un luterāņu baznīcās norisināsies devītais Latgales ērģeļu dienu festivāls, kas ir veltīts izcilā latviešu ērģelnieka, pedagoga un ērģeļbūves eksperta, profesora Tālivalža Dekšņa piemiņai.

Koncertu programma ir krāšņa un daudzveidīga – ikviens atradīs sirdij tuvas noskaņas. Festivāls iesāksies ar Svēto Misi Aglonas bazilikā, kur muzicēs pēdēja prof. T. Dekšņa audzēkne Amanda Vingre. Naurēnu baznīcā (Rogovkā) uzstāsies ērģelniece Edīte Alpe (Deksne) kopā ar brīnišķīgo tenoru Guntaru Ruņģi un vijolnieku Jāzepu Jermolovu, kuriem tā būs pirmā viesošanās Rogovkā. Īpašo viesu koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt Ilzes un Aigara Reiņu saspēli ar trompetistu Jāni Porieti (Lielās Mūzikas balvas nominantu).
Pirmo reizi festivālā būs viesi no ārzemēm: Krustpilī  – virtuozais obojists, pasaules slavenā kamerorķestra “Maskavas virtuozi” solists – Mihails Štaņko. Savukārt, Rēzeknē uzstāsies izsmalcinātā flautiste no Polijas – Veronika Zavadzka-Atanasov un viena no vadošajām Maskavas ērģelniecēm, kas šobrīd dzīvo Latvijā – Jeļena Privalova-Epštein.

Viļakas luterāņu baznīcā, sadarbībā ar Latgales reģiona mūzikas skolām, norisināsies tradicionālais Topošo ērģelnieku koncerts. Stirnienē, Preiļos un Aglonā ērģeles skanēs ne tikai solo, bet arī ansambļos ar daudziem lieliskiem solistiem. Festivāls noslēgsies ar krāšņo Noslēguma koncertu Rēzeknes katedrālē.
Ieeja koncertos būs par ziedojumiem. Šī gada koncertos savāktie ziedojumi tiks novirzīti Kārsavas baznīcas ērģeļu restaurācijas darbu turpināšanai. Latgalē ir ļoti daudz instrumentu ar savu unikālu vēsturi un skanējumu un tie visi ir pelnījuši profesionālu un pienācīgu apkopi.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!