KULTŪRAS NORISES

Ieskats Latvijas aktuālajos kultūras notikumos no 6. maija līdz  14. maijam.

TEĀTRIS

Afisha_aada

„Āda” 7. maijs. “Ģertrūdes ielas teātris”. „2 kvadrātmetri ādas ir manas mājas. Mana zemeslodes daļa. 2 kvadrātmetri ādas. Man ir tikai viena zeme, 2 kvadrātmetri ādas. Tava āda. Mana zeme”. Teksts: Inga Gaile. Režija: Andrejs Jarovojs. Spēlē: Anta Aizupe un Ivars Krasts. Mūzika: Jānis Burmeisters. Māksliniece: Ieva Veita.

www.git.lv

Afisha_stum stum

„Stum, stum” no 8. Maija, „Jaunais Rīgas teātris”. Krāsa un skaņa jau pasaulē bija, no paša sākuma bija un varbūt vēl arī pirms tā; ar tiem nevarēja izteikt neko vairāk vai citādu, kā pasaule ir. Bet vārds eksistēja tikai cilvēku galvās, tā bija pilnīga abstrakcija, tas radīja no nekā un nezin ko, un tā iespējas varēja sniegties tālu aiz dabiskā un pašsaprotamā robežām. Aktieri: Elita Kļaviņa, Andris Keišs. Režisors – Ģirts Ēcis. Māksliniece – Katrīna Neiburga

VIZUĀLĀ MĀKSLA

Afisha_urban viewfinders

Projekts „Urban Vievfinders/Rīgas Fotomēnesis” no 8. maija līdz 22. jūnijam. „Rīgas mākslas telpa”. Laikmetīgā Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfija. Tajā piedalīsies ap 15 autoru, kuri fokusējas uz cilvēku sevis meklējumiem šodienas urbānajā telpā – mijiedarbību starp privāto un publisko, lokālo un globālo, mentālo un fizisko.

Afisha_buduars

„Dumpis Buduārā. 1970. Gadu mode” no 15. maija līdz 27. jūlijam.  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Izstādē apskatāma pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstāde, kas veltīta 20. gadsimta 70. gadu modei.

http://www.lnmm.lv/lv/dmdm/info/visit/exhibition/2014/rebellion-in-a-boudoir-fashion-of-the-1970s/

Afisha_rekonstrukcija

„Draudzības (re)konstrukcija” no 1. maija līdz 19.oktobrim, „Stūra māja” Brīvības iela. Izstādes centrā ir attiecības – „draudzība”, kas tiek veidota, veidojas vai tiek uzturēta piespiedu apstākļos, kad lielvaru pārstāvji iedomājas „draudzēties” ar mazākām valstīm, iezīmējot savstarpējas attiecības, kas parastos apstākļos nerastos.
http://www.riga2014.org/DraudzibasRekonstrukcija

Afisha_brashmane

„Pārmaiņu laiks”  no 9. maija līdz 1. jūnijam izstāžu zālē „Arsenāls” Māras Brašmanes fotoizstāde, kas veltīta LNMM galvenajai ēkai, kas pēc rekonstrukcijas – ar izstāžu zālēm bēniņos un pazemē, liftiem, restaurētajām telpām – iegūs pilnīgi jaunu identitāti. Izmantojot radušos iespēju, Māra Brašmane fotografē muzeju mirklī, kad no ēkas jau ir izvesta lielākā daļa mākslas kolekcijas, arhīvs un biroja inventārs, atsegti sienu apdares slāņi, kā arī atvērtas durvis uz telpām, kas izstāžu apmeklētājiem un nereti arī darbiniekiem ilgstoši palikušas slēgtas.

MŪZIKA

Afisha_nin

„Nine Inch Nails” 6. maijs. „Arēna Rīga”. Ar vienīgo koncertu Baltijā Rīgā viesosies industriālās mūzikas leģendas „Nine Inch Nails”.

www.nin.com

Afisha_miller and band

„Dominic Miller & Band” 13. maijs. „Lielā ģilde”. Dominiks Millers visplašāk zināms kā vadošais Stinga ģitārists un komponists.

www.dominicmiller.com

Afisha_flauta

„Burvju flauta” 9. Maijs. Koncertizrāde Spīķeru koncertzālē. Programmā: Klods Debisī, Ārons Koplends, Džordžs Krams, Moriss Ravels, Santa Ratniece, Kamils Sensānss.

Afisha_kulakovs

„Mīlestībā viļņo krūts”. 10. maijs. Tabakas fabrika, Miera iela 58. Rīgas „Koru pavasara 2014” ietvaros Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris „Gaudeamus” un leģendārā grupa „Pērkons” vienosies Jura Kulakova kantātes „Mīlestībā viļņo krūts” atskaņojumā.

DEJA

Afisha_tuvaki kaiminji

„Tuvākie kaimiņi” 9., 10. Maijs, Ģertrūdes ielas teātris. Laikmetīgās dejas viesizrādes, lai skatītājus iepazīstinātu ar jaunajiem laikmetīgās skatuves māksliniekiem un viņu darbiem no Baltijas un Ziemļvalstīm. Šī cikla pirmais viesis ir igauņu horeogrāfs Sīms Toniste (Siim Tõniste) ar komandu un izrādēm “Iztulkotie” un “Pastkarte”

http://www.kroders.lv

KINO

Afisha_Kjimele

„Māra” no 4. maija. „Splendid Palace”. Kristas Burāes dokumentālā filma, kas seko līdzi režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo – daži vairākas lomas, daži arī paši sevi.

Afisha_foto kino

„Latvijas fotogrāfijas vēsture fotofilmās un kinožurnālos, 80” 7. Maijs. Rīgas Kino muzejs. Latviešu dokumentālās filmas par fotogrāfiju, īsti arhīva dārgumi, kas speciāli tikuši izcelti gaismā un kopēti no Kinofotofonodokumentu arhīva un līdz šim digitālā formā nemaz nav bijuši pieejami. Filmu vakari „Rīgas Kino muzejā” norisināsies turpmākās trīs nedēļas „Rīgas fotomēneša” ietvaros.

http://kinomuzejs.lv/pasakumi-un-kinolektoriji#291

Afisha_budapeshta

„The Grand Budapest Hotel” Kinoteātros no 23. Aprīļa. Viens no spilgtākajiem amerikāņu neatkarīgā kino režisoriem Vess Andersons laidis klajā filmu „Viesnīca diženā Budapešta”, kas stāsta par Eiropā slavenās viesnīcas leģendārā viesmīļa Gustava H. un portjē Zero Mustafa piedzīvojumiem.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!