Publicitātes foto

Koru balsis Rīgas vasarā

Jūlija sākumā trīs koncertos Rīgas Svētā Jāņa baznīcu un Rīgas Latviešu biedrību pieskandēs ASV un Lielbritānijas koru balsis, kā arī zvanu ansamblis, simfoniskais orķestris un ērģeles.

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 18.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā (Skārņu ielā 24) koncertā Panis angelicus / Eņģeļu maize muzicēs ASV Virdžīnijas štata Aleksandrijas pilsētas Vestminsteras prezbiterāņu baznīcas koris. Kora mākslinieciskais vadītājs ir pieredzējušais mūziķis un pedagogs Dr. Roberts Benjamins Hačenss, kurš kopā ar mūziķiem guvis daudzas galvenās mūzikas balvas gan ASV, gan starptautiskā līmenī. Interesanta sadarbība jau daudzus gadus kori vieno arī ar Vestminsteras zvanu ansambli, kura spēli varēs dzirdēt arī koncertā Rīgā. Tajā skanēs gan prezbiterāņu baznīcai raksturīgo spiričuelu apdares, gan visdažādāko laikmetu sakrālie kordarbi. Koncerta nosaukumam izvēlēto opusu „Panis angelicus” komponējis Tomass Pavlečko – daudzpusīgs mūziķis no slovāku un ukraiņu cilmes ģimenes. Pie ērģelēm būs Dr. Luīza Kreiga Vilsone. Koncertā piedalīsies arī jauktais kamerkoris no Ikšķiles diriģenta Jura Kļaviņa vadībā.

Svētdien, 7. jūlijā, plkst. 18.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā uz koncertu Lux aeterna / Mūžīgā gaisma aicina jaunie mūziķi no Lielbritānijas – trīs dažādu mūzikas kolektīvu pārstāvji no pazīstamās Okemas skolas. Kamerkoris, Kapelas koris un skolas simfoniskais orķestris koncerta programmā metīs vēstures loku no Pērsela, Baha un Hendeļa caur romantisma dārgumiem (Šūberts, Mendelszons-Bartoldi, Brāmss) līdz pat šodienas mūzikai. Ciemakukulī vesta arī latviešu mūzika – Riharda Dubras „Ave Maria I”, Ērika Ešenvalda „Only in Sleep” („Tikai miegā”) un „Lux aeterna”, kā arī Pētera Vaska „Klusuma auglis”. Koncertā piedalīsies arī ērģelnieks Herijs Žaks.

Otrdien, 9. jūlijā, plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības (Merķeļa ielā 13) Baltajā zālē koncertā Mēs esam / We are dziedās jauktais koris Santa Clara Chorale no Kalifornijas pilsētas Santaklāras universitātes. Šis kolektīvs, kura nosaukums tulkojumā ir Svētās Klāras koris, ir viens no pasaules līmeņa amatierkoriem, kas koncertsezonas laikā regulāri sadarbojas ar orķestriem, bet vasarās ierasti apceļo pasauli. Santa Clara Chorale sava mākslinieciskā vadītāja Dr. Skota Hen-Veira allaž dzīvajā, muzikāli elpojošajā un atdevīgajā sniegumā demonstrēs daudzveidīgu un šķietami savā ziņā  pat izklaidējošu programmu, bet cauri visam vīsies īsta garīguma stīga, ieskanoties arī mūsu reģiona mūzikai.

Visos koncertos ieeja par ziedojumiem!

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!