Kvintets The Sparkling 5

Koncerts “Vēja Galoda”

Kvintets The Sparkling 5 un ērģelniece Ilze Reine ielūdz jūs uz koncertciklu “Vēja galoda”, kas notiks Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 22. septembrī plkst. 18.30 un Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā 23. septembrī plkst. 16.00.

Ilze Reine

Ilze Reine

Tuvojoties Latvijas jubilejas gadam, mūziķi to atzīmēs ar īpašu koncertu, kurā baznīca tiks pieskandināta ar ērģeļu un pūšaminstrumentu skaņām, sniedzot koncerta apmeklētājiem iespēju uzkavēties gan latviešu klasiskās, gan laikmetīgās mūzikas noskaņās.

Šajā koncertā būs iespēja dzirdēt profesionālu mūziķu sniegumu, baudot gan dvēselisku meditatīvu atmosfēru, gan arī himniskas un monumentālas noskaņas ērģeļu un kvinteta skanējumā. Īpašu tembrālo kolorītu klausītāji varēs saklausīt speciāli šim koncertam veidotajās skaņdarbu aranžijās un oriģinālmūzikā, kurās, harmoniski papildinot viens otra skanējumu, apvienosies visi koncerta mūziķi.

Koncertā skanēs A. Jurjāna, L. Garūtas, J. Mediņa, A. Kalēja, A. Veismanes, A. Vecumnieka, K. Zemīša, A. Krūmiņa u.c. komponistu mūzika.

Koncertcikla centrālais skaņdarbs ir “Vēja galoda”, kuru tieši šim izpildītāju sastāvam ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu ir radījusi Anna Veismane. Skaņdarbā liela nozīme ir instrumentu saspēlei un interesantiem tembrāliem atradumiem.

Koncertā piedalās kvintets „The Sparkling 5” jeb „Dzirkstošais piecinieks”: Baiba Santa Vanaga (alta saksofons), Arnita Akmentiņa (baritona saksofons), Aivars Osītis (trompete) un Lauris Zvejnieks (trombons), Mārtiņš Miļevskis (sitamie instrumenti, perkusijas) kā arī ērģelniece Ilze Reine.

Koncerts tiek rīkots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieeja koncertā bez maksas.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!