Publicitātes foto: Kristiāna Dimitere un viņas darbs

Jūrmalas Kultūras centrā Kristiānas Dimiteres izstādes “Zilonos Čārlzs”

Līdz 27. maijam Jūrmalas Kultūras centra (Jomas iela 35) 1. stāva foajē skatāma Kristiānas Dimiteres izstāde “Zilonos Čārlzs” (atrodi paslēpušos mednieku!).

Izstādes “ZILONIS ČĀRLZS” (atrodi paslēpušos mednieku) autore Kristiāna Dimitere šajā izstādē atrādīs plašākā daiļrades periodā radītus darbus dažādās tehnikās un žanros. Pārstāvēta būs gan eļļas glezniecība, gan tēlniecība, gan guaša zīmējumi.

Māksliniece savos darbos nereti attēlo dzīvnieku tēlus, kas tiek personificēti. Tiem tiek piešķirtas cilvēciskas īpašības, ar cilvēkam vien jaušamu jušanas un uztveres smalkumu. Māksliniece glezno, zīmē, veido iespaidojoties no visa apkārt notiekošā, pārvēršot savus iespaidus piesātinātos, bagātīgos vizuālos tēlos. Kristiānas Dimiteres darbos ir nozīmīga dabas tēma, gadiem ejot, māksliniece bieži atgriežas pie kāda iemīļota objekta, piemēram, mušmires tēla. Jaunībā uzgleznoja darbu “Iemīlējušās sēnes”. Tās māksliniecei šķita vizuāli skaistas un, kā objekts viņas darbos joprojām atgriežas.

Tāpat kā zinātnieki ar sev zināmām metodēm un instrumentiem pētī dabu, dzīvību, kosmosu utt., tāpat Kristiāna Dimitere ar sev doto Dieva jušanu un saviem tehniskā izpildījuma paņēmieniem analizē un pētī sev apkārt notiekošo.

Māksliniece pati par savu darba stilu saka, ka tas ir grotesks – gan izpildījumā, gan idejā. Kristiānas Dimiteres māksla ir atpazīstama ar formu plastiskumu un līnijām, kas akcentē darbu dinamiku. Lai arī esam katrs ar savu pasaules redzējumu, savām asociācijām, savu dzīves pieredzi, māksla ir brīnišķīga ar to, ka katrs ieraugām un paturam sev tīkamāko.

Kristiāna Dimitere dzimusi Rīgā. Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu. Personālizstādes bijušas Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā u.c., aktīvi piedalās kopizstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Itālijā, ASV, gan Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Halmstades pilsētas muzeja (Zviedrija) darbu kolekcijās.

Jūrmalas Kultūras centra 1. stāva foajē izstāde būs skatāma līdz 27. maijam, darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Ieeja izstādē bez maksas.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!