Publicitātes foto

Jauns pašmāju raidījums pašiem mazākajiem “Tutas lietas”

Cik rokai ir pirkstu? Kā pagatavot kūku no smiltīm? Un kā skan bungas? Izzinot sevi un pasauli, bērniem ir daudz jautājumu. Lai sirsnīgā un izglītojošā veidā mazajiem palīdzētu apgūt pirmās un tik ļoti svarīgās iemaņas, TV raidījumu vadītāja Marta Selecka ar komandu radījuši izglītojošu bērnu raidījumu latviešu valodā “Tutas lietas”.

“Tutas lietas” ir video stāstu sērija bērniem vecumā no viena līdz trīs gadiem, ko Latvijas apceļotāja un jaunatklājēja, “Vides Filmu studijas” raidījumu vadītāja Marta Selecka radījusi kopā ar domubiedriem – mazu bērnu vecākiem no kino un TV profesionāļu vides. Raidījuma būtība – tas ir mīļš un izglītojošs ekrāna saturs pašiem mazākajiem, viņiem saprotamā valodā par interesantām un noderīgām tēmām.

“Doma par raidījuma izveidi dzima pēc tam, kad paši kļuvām par vecākiem un sapratām, ka maziem bērniem piemērots saturs latviešu valodā tikpat kā nav pieejams. Nolēmām rīkoties un radīt viegli saprotamus, izglītojošus stāstiņus bērniem, kuri vēl tikai mācās runāt un apgūst krāsas, vārdus, figūras un citas svarīgas lietas. Mūs iedvesmoja pašu bērni, kurus arī uzskatām par īsteniem ideju autoriem, bet mēs, pieaugušie, esam šo ideju izpildītāji,” stāsta Marta Selecka.

Raidījuma galvenā varone ir jaukā meitene, bērnu draudzene Tuta. Viņas lomā iejutusies aktrise un mamma Liene Sebre. Tuta mazajiem jautru rotaļu veidā māca pašus pirmos vārdus, krāsas, dziesmiņas un skaitļus. Kopā ar Tutu jaunas lietas bērniem apgūt palīdz arī  draudzīgā un ziņkārīgā Lapsa.

“Tutas lietu” stāstiņu scenāriju un kopējo konceptu veidojusi Marta Selecka, bet atsevišķām raidījuma sērijām scenārijus sagatavojusi arī jaunā, talantīgā bērnu autore Inga Mastiņa. Bērniem saistošu radošu vizuālo noskaņu radījusi pieredzējusī dizainere Ilze Žūriņa-Šeibaka, bet Tutas dziesmas mūzikas autore un izpildītāja ir dziedātāja un komponiste Laura Polence. Tutas piedzīvojumus iemūžinājis operators Dāvis Doršs, bet projekta režiju un montāžu veidojusi Andra Doršs, kura par savu darbu Latvijas kino projektos vairākas reizes nominēta Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”.

“Tutas lietu” pirmās sezonas video stāsti par Tutu un Lapsu, bumbām, vārda dienu, torni, nekārtību un citām tēmām ir skatāmi LMT Viedtelevīzijā, bet mobilajās ierīcēs – lietotnē LMT Straume – un internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!