Jāņa Jēkabsona glezna

Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde “Tepat”

Jūrmalas Kultūras centra (Jomas iela 35) 1. stāva foajē skatāma jūrmalnieka Jāņa Jēkabsona” izstāde “Tepat”.

Lakonisks krāsās un līnijās, mākslinieks panāk izteiksmīgas ainavas, klusās dabas un dzīves tēlojumus. Vēl interesantāks ir fakts, ka šo šķietamo minimālismu Jānis Jēkabsons atrod gleznojot plenēros – tātad dabā.

Gleznotājs Jānis Jēkabsona ir aktīvs, radošs mākslinieks, kurš regulāri rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs un plenēros. 1986. gadā ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļas mākslinieka diplomu, bet 2003. gadā humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 1981. gada ir Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs. Mākslinieks aktīvi iesaistās arī Jūrmalas Mākslinieku nama rīkotajās izstādēs, akcijās un pasākumos.

“Pašlaik es savos darbos risinu pārdomas par mūsu zemes, šīs vietas vērtību un unikalitāti. Nodarboties ar mākslu ir kā sarunāties ar sevi skaļi. Es nemitīgi sev uzdodu jautājumu, kāpēc tu dari to šādi, varbūt vajag savādāk; tas ir patiesības izzināšanas process, kas nekad nebeidzas, tā ir jāatrod katram māksliniekam pašam pēc savas izjūtas un domāšanas. Mākslai nav arī loģikas, pārvarot loģiku mēs ejam uz priekšu. Man ļoti nozīmīga ir gleznošana dabā, plenērā. Daba nemelo, tā slēpjas, tā nemitīgi mainās. Es cenšos dabu nekopēt, tas nav iespējams un tas nav mans uzdevums. Man gleznojot laiks pazūd, domas plūst neapzināti un roka strādā automātiski. Mākslas darbā jācenšas atmest viss liekais, traucējošais un ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem, perfektu kompozīciju jāpanāk maksimāls efekts un jācer, ka būs,“ tā par savu glezniecību izsakās pats autors.

Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē izstāde “Tepat” būs skatāma līdz 4. martam, darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Ieeja izstādē bez maksas.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!