Publicitātes foto

IZDEVNIECĪBA “NEPUTNS” IZDOD MONOGRĀFIJU PAR DŽEMMU SKULMI

„Glezniecība man dod pilnīgas atbildes uz visiem jautājumiem, visām problēmām. (..) Ja kaut kas nepadodas, tad glezniecība ir tas, kas nes atrisinājumu. Arī domāšana notiek tieši gleznojot. Nepalīdz nekādi strīdi, nekādas diskusijas. Gleznot – tā ir tik dzīva, tik būtiska rīcība! Tā ir valoda. Ja tu to pārvaldi, tad runā tajā par visu,” tā Džemma Skulme, personība, kuras garam piemīt pasaules elpa. Monogrāfija „Džemma Skulme” ir izdevniecības „Neputns” veltījums izcilajai māksliniecei, kurai nupat atzīmējām 90 gadu jubileju.

Dzemma_Skulme_vaks„Džemma Skulme. Džemma. Šie vārdi latviešu ausīm skan drīzāk kā simboli, pilsoniski jēdzieni, apzīmējumi personības stājai politisko laiku turbulencēs. Stalta un skaista, pārliecināta par savu mākslas, savas tautas kultūras cilvēka taisnību un spējīga to arī vārdos pārliecinoši izteikt, uzrunājot milzu auditoriju gan Mākslas dienās Doma laukumā, gan no kongresu un mītiņu tribīnēm atmodas laikā, – tāds varētu būt Džemmas Skulmes mūsu kultūrvēsturē jau iecementēts publiskais tēls. Kā vienlaikus viņa ir varējusi būt patiešām spoža gleznotāja ar bagātīgi sastrādātu, daudzveidīgu darbu pūru, kas veido nozīmīgu daļu no 20. gadsimta otrās puses latviešu mākslas klasikas, – tas ir viņas īpašais fenomens, kur sava tiesa dzimtas tradīcijai, sava – raksturam un savu ir pieteicis arī talanta kategoriskais imperatīvs,” raksta monogrāfijas sastādītāja un viena no teksta autorēm Laima Slava.

Grāmata ietver plašu albuma daļu ar atskatu uz Džemmas Skulmes gleznieciskajiem meklējumiem un atradumiem līdz pat burtiski vakar tapušiem darbiem. Ar dokumentālo materiālu bagātīgi ilustrētajā teksta daļā atradīsiet mēģinājumu rast kopsakarības dzīves un glezniecības virzībā gadu gaitā (Laima Slava) un noskaidrot Džemmas Skulmes sabiedriskās un politiskās darbības racionālās un emocionālās konsekvences (Pauls Raudseps); Jurģa Skulmes atmiņās atdzīvosies Džemmas agrīnās jaunības gadi Mālpils Cirīšos Otrā pasaules kara ēnā, bet Jānis Borgs ievedīs 50.–60. gadu Mežaparka vidē, kur joprojām ir Džemmas un viņas ģimenes mājvieta.
Izdevumu papildina bibliogrāfija, reproducēto darbu saraksts, personu rādītājs un raksta “Es domāju krāsās” tulkojums angļu valodā.

Tekstu autori: Laima Slava, Jānis Borgs, Pauls Raudseps, Jurģis Skulme
Māksliniece: Inga Ģibiete
Apjoms: 464 lpp.
Cena “Neputna” galerijā: 35 Eur

Grāmatu var iegādāties “Neputna” galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

Sekojiet “Neputna” jaunumiem:
www.facebook.com/neputns
www.//twitter.com/apgadsNeputns

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!