Henrija Preisa darbu prezentācija Volta NY 2018

Henrija Preisa darbi tiks prezentēti “Volta NY 2018” no 7. līdz 11. martam. Projektu īsteno Galerija “Bastejs”, Baiba Morkāne, piedalās Henrijs Preiss ar saviem darbiem.

Projekts DE-CYNTHESIZED VOLTA NY balstās uz sadarbību ar mākslinieku Henriju Preisu no 2014. gada, kad mākslinieks pārcēlas uz dzīvi Čikāgā, šobrīd Preisu starptautiski pārstāv 2 galerijas-James Freemen Gallery Londonā un Galerija Bastejs Latvijā.

Ar izstādi DE-CYNTHESIZED galerijā 2017. gada vasarā esam ieguvuši starptautisku atpazīstamību, izstāde pilnībā tiks izstādīta VoltaNY 2018. Ekspozīcijas iedvesmas avots ir meklējams Henrija Preisa bērnībā, kad kopā ar tēvu devušies ceļojumos, pētījuši pilsētu arhitektūru, sajūsminājušies par pēckara arhitektūras brutālismu. Šo atgriešanos pagātnē Preiss ir desintezējis personālizstādē.

Mūsu projekta mērķis un uzdevumi piedaloties Volta NY 2018 ir skaidri, latviešu mākslas prezentācija starptautiski nozīmīgos un prestižos pasākumos. 2013. gadā ar Rituma Ivanova solo izstādi bijām uzaicināti uz Volta Basel. Uzaicinājums uz Ņujorku ir galerijas un mākslinieka darba novērtējums starptautiski. Lai iegūtu galerijas un mākslinieka starptautisku atpazīstamību un uzaicinājumu piedalīties dažādos projektos ir nepieciešams mākslinieka talants un galerijas izturība. Henrijs Preiss sevi ir pierādījis gan iegūstot nominācijas Latvijā: Prāgas 99 kvadrinālē, UNESCO naudas balvu starptautiskā scenogrāfijas izstādē, nomināciju Purvīša balvai.  Preiss iekļauts Kurt Beers “100Painters of Tomorrow” Thames & Hudson izdevumā, viņa darbi atrodas Saatchi kolekcijā Londonā, KIA Seula, Jain Collection, Deli, Mākslas Universitātē Londonā, Irinas un Māra Vītolu kolekcijā, Jāņa Zuzāna kolekcijās.

Sekojot mākslas procesiem pasaulē redzam, ka mākslinieku un galeriju aktivitātēs arvien pieaug mākslas mesu nozīme, kur katra galerija cenšas parādīt labākos projektus, pieaug mesās kūrēto projektu īpatsvars, notiek sacensība par labāko galeriju un mākslinieku uzaicināšanu un izstādīšanu

Projekts DE-CYNTHESIZED VOLTA NY ilgst no 7. līdz 11. martam SOLO FOCUS – GLOBAL VISION PIER 90, NEW YORK un ir ARMORY WEEK sastāvdaļa vienam no prestižākajiem mākslas tirgus pasākumiem Ņujorkā.

Plašāka informācija mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!