Foto: Gunārs Janaitis

Fotogrāfa Gunāra Janaiša personālizstāde “Bijums”

Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” no 26. janvāra būs apskatāma fotogrāfa Gunāra Janaiša personālizstāde “Bijums”.

Izstādes ieceri komentē tās idejas un koncepcijas autors Gunārs Janaitis: ”Man parādītais gods – piedāvājums izstādīties Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” – bija jāpārvērš vizuālā atbildībā, kas atbilstu Latvijas valsts jubilejas gadam. Tad arī sapratu, ka ekspromta personālizstāde “BIJUMS” sadaļā “Latvijas laiks” nevar notikt bez maniem priekšgājējiem – fotomeistariem Viļa Rīdzenieka un Roberta Johansona. Vizuālā tosta nākošās tematiski vēsturiskās sadaļas – “Padomju Latvija”, “Lībiešu krasts”, “Trešā atmoda”, “Dailes teātris” un “Mūsu valsts” – ir hronoloģiski izvietotas, ļoti koncentrētas, jo tādi ir spēles laukuma nosacījumi. Ar šo projektu vēlējos papildināt teātra apmeklēšanas baudu, piedāvāt skatīt attēlos lappuses no Latvijas sūrās vēstures. Viss, ko fotogrāfs savā mūžā uzņem, saglabājas tikai un vienīgi pagātnes formā – kā vērtība, ko pilnībā nespēj raksturot nedz literatūra, nedz glezna, nedz atmiņas.”

Līdz ar izstādi vaļā tiks vērts arī izdevniecības “Neputns” izdotais Gunāra Janaiša fotogrāfiju albums “Personības un laikmets”.

Izstādes producente ir Indra Vilipsone. Tā no 26. janvāra līdz 15. aprīlim bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!