Publicitātes attēls: Eduarda Zenstika darbs

Eduarda Zenstika personālizstāde “Dvēsele”

No 2018. gada 25. janvāra  līdz  2019. gada 2. martam  Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijas MuseumLV otrajā stāvā būs skatāms starptautisks projekts – Eduarda Zenstika (Igaunija) personālizstāde “Dvēsele”.

Igaunijā dzīvojošais mākslinieks Eduards Zenstiks darbojas glezniecības, fotogrāfijas, grafikas, instalācijas, dizaina, muzikālo improvizāciju   un performances jomās. Izstādē “Dvēsele” būs apskatāmas Zenstika  jaunākās eļļas gleznas.

Par saviem darbiem mākslinieks saka: “Dvēsele ir pats svarīgākais, visa esošā būtība, kas ceļo mūžgas mīlestības pasaulē.

Šī ekspozīcija simbolu veidā skar un dod virzienu lietu slēptās jēgas meklējumiem. Skatītājiem tiek dota iespēja atvērt logu uz viņiem nezināmām mākslinieka dvēseles pasaulēm. Skatītajam ir brīvas  izpratnes un interpretācijas iespējas. Dvēseles vieno mīlestība – cik daudzveidīga tā ir?”

Eduards Zenstiks dzimis 1975. gadā Sillamae, Igaunijā. Studējis Tallinas Mākslas akadēmijā, ir Igaunijas Mākslinieku un fotogrāfu savienību biedrs. Viņa darbi atrodas Igaunijas Schloss Fall muzeja, Puškina memoriālā muzeja, Sillamea muzeja, Pērnavas Jaunās  mākslas muzeja, Narvas mākslas galerijas kolekcijās, kā arī modes vēsturnieka Aleksandra Vasiljeva kolekcijā.

Eduards Zenstiks ir arī starptautisku izstāžu un mākslas konkursu pieredze – viņa darbi ir bijuši apskatāmi Igaunijā, Somijā, Itālijā, Austrālijā,  Krievijā, Austrijā, ASV, Itālijā. Mākslinieks ir ļoti ražīgs, viņa mākslinieciskā izpausme ir  daudzšķautņaina,  izstāžu darbība – piesātināta. Rīgā Zdentsika darbi būs skatāmi pirmo reizi.

Plašāka informācija mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!