Publicitātes foto

DARBNĪCA “ATBILDĪGA MĀKSLINIEKA MANIFESTS”

21. novembrī no 10:00 – 17:00 LLMC aicina māksliniekus, aktīvistus un mākslas aktīvisma interesentus uz darbnīcu “Atbildīga mākslinieka manifests” Kaņepes Kultūras centrā, lai dalītos pieredzē, apmainītos ar viedokļiem par mākslinieka sociālo atbildību un veidotu jaunas sinerģijas.

Darbnīcā ar lekcijām uzstāsies Bolderājas grupa, kas radoši un veiksmīgi iestājas par vides aizsardzību un kultūras mantojuma saglabāšanu, kā arī viesi no Ukrainas organizācijas “Congress of Cultural Activists”, kas savā darbībā izvēlas radoāšā aktīvisma metodes, lai veicinātu pilsoniski atbildīgas sabiedrības veidošanos un laikmetīgu kultūras attīstību Ukrainā.
Jozefs Boiss bija pirmais, kurš izteikti uzsvēra mākslinieka personības, viedokļu un atbildības jautājumu, un uzskatīja, ka māksla nav atdalāma no dzīves. Pēc viņa domām – mākslinieka galvenais jautājums ir jautājums par piemērotākajām formām un izteiksmes līdzekļiem, kas savukārt nozīmē, ka pilnīgi viss ir mākslas jautājums, jo visam, arī politikai un notikumiem sabiedrībā, ir nepieciešama forma, caur kuru pastāvēt.

Boisa paplašinātās mākslas koncepcija atstāja ietekmi arī uz Hardiju Lediņu un Juri Boiko, tāpēc izstādes “Lediņš. Starp to un kaut ko citu” laikā, 21. novembrī no jauna aktualizēsim sociālas mākslas un sociāli atbildīga mākslinieka jautājumu.

smilskaste039

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!