Publicitātes foto

APGĀDS ‟MANSARDS” IZDOD DZEJNIEKA IMANTA AUZIŅA GRĀMATU ‟MANA MŪŽA PASAULE”

Grāmata, kas tapusi visu dzejnieka mūžu, bet kuru pabeidza viņa sieva un bērni, ir vairāku gadu desmitu ilga Imanta Auziņa tēva iecere. Cauri kariem, cenzūrām Imanta Auziņa tēva Otto Auziņa un paša autora darbs beidzot nonāk pie lasītājiem. Grāmatā apkopoti atmiņu pieraksti, kas pārtapuši dokumentos, sarunu fragmentos, dzejā, esejās, un vēsta par Sēlijas un dzejnieka ģimenes likteņiem 20. gadsimtā.

ImantsAuzins_vaaks_mazsAutora sieva Irina Cigaļska – tulkotāja un prozaiķe, grāmatas ievadā raksta ‟Imants uzskatīja iesākto manuskriptu par ļoti svarīgu savu daiļrades daļu.” Autora nenovērtējamo darbu visa mūža garumā uzsver viņa kolēģi, jo sevišķi atzīmējot viņa atmiņu pierakstus, kas kļuvuši par literārām vērtībām un lielisku faktu avotu. Zalve, Daudzese, Nereta, Viesīte, Jaunjelgava, Jēkabpils apriņķis ir dzejnieka novads, kura vēsture jo bagātīgi aprakstīta. I.Auziņš bijis tuvās attiecībās ar Knutu Skujenieku. Viņš autora spēju dzīvot bez kompromisiem laikā, kad ar kompromisiem dzīvot būtu bijis vieglāk, uzskata par Auziņa labāko personības iezīmi.
Un tomēr, Imants Auziņš nepaspēj pabeigt savu mūža darbu, šķiroties no dzīves 2013. gada 21. Augustā, 75 gadu vecumā. Vairākas pilnībā pabeigtas nodaļas kopējā kompozīcijā salikušas Imanta ģimenes sievietes – Irina kopā ar meitām dzejnieci Annu Auziņu un tulkotāju Irēnu Auziņu. Grāmatā ir piecas nodaļas un pielikums, kopumā 400 lpp, ietverot fotogrāfijas no personīgā arhīva. ‟Mana mūža pasaule” ir vēstījums par laikiem un cilvēkiem, kas sniedz priekštatu par kara un pēc kara apstākļiem Latvijā, kā arī atklāj autora personību un daiļradi.
Imants Auziņš dzimis un mācījies Zalvē vēlāk arī Neretā, bet augstskolas gadus pavadījis Latvijas Universitātē, studējot latviešu valodu un literatūru. Šeit skolojās liriskas dzejas radītājs un atdzejotājs, esejists, literatūrkritiķis, kas latviešu valodā izteica savas jūtas un vērojumus, vēlāk palīdzot jaunajiem dzejniekiem uzsākt literātu gaitas. Viņa dzeja tulkota vairāk kā 15 valodās, pats atdzejojis ievērojamus krievu, ukraiņu, lietuviešu, čehu, baltkrievu un citu zemju dzejnieku darbus. Pēc autora palikušas kopumā četrdesmit grāmatas. Radošajā mūžā Imants Auziņš apbalvots ar V. Plūdoņa prēmiju (1990), O. Vācieša prēmiju (2002), bet 2001. gadā viņam tiek piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis un 2007. gadā Mūža stipendija.

Grāmatas atvēršana norisināsies 19. septembrī plkst. 14.00, taču no 2. septembra tā nopērkama lielākajās Latvijas grāmatnīcās, kā arī par draudzīgāku cenu www.apgadsmansards.lv un grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace Mansards Kr. Barona ielā 21a (pagalmā). Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla finansiālu atbalstu

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!