Grāmatas vāka fragments

APGĀDĀ ‟MANSARDS” IZNĀK JUSTĪNES JANPAULES DEBIJAS GRĀMATA ”TĀLSARUNA”

Justīnes Janpaules pirmais dzejas krājums ”Tālsaruna” ir kā saruna starp divām kultūrām, divām valstīm – Latviju un Franciju. 2008. gadā, kad Justīne pabeidz Literāro akadēmiju un meistardarbnīcas pie Kārļa Vērdiņa, dzejas rakstīšanai pievērsusies nopietnāk. Kārlis Vērdiņš ir grāmatas redaktors.

PrintJaunā dzejniece dzimusi Rīgā 1989. gadā un ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā starpkultūru sakaru programmā. Kopš 2008. gada lasītājiem spilgti atklājusies vairākās dzejas publikācijas KDi, Karogā, Latvju Tekstos un portālā www.satori.lv. Piedalījusies žurnāla Punctum izveidē, raksta literatūras kritiku un tulko. Pašlaik dzīvo un strādā Parīzē.
”Justīnes Janpaules dzejoļos ir inteliģenti atturīga intonācija, gaišas skumjas, prombūtne un klātesamība. Dzeja, kas dažādās pilsētās, ainavās un sejās ievelk spilgtus pārdzīvojuma vaibstus. Precīzās un smalkās asociācijas palīdz atklāt jaunas sajūtu un zemapziņas salas. Patiesa saruna dzejā, kad tālums kļūst tuvs”, par dzejas krājumu raksta dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš.

Apgāds ”Mansards” un Justīne Janpaule aicina uz grāmatas atvēršanas brīdi ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā Skolas ielā 15, Rīgā. Mūzika – Jānis Ozoliņš (Filipa Glāsa un Arvo Perta skaņdarbi).

Grāmata nopērkama lielākajās Latvijas grāmatnīcās, kā arī par draudzīgāku cenu www.apgadsmansards.lv un grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace Mansards Kr. Barona ielā 21a (pagalmā).

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla finansiālu atbalstu.

Māksliniece Zane Ernštreite.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!