Publicitātes foto

Amsterdamas Karaliskais “Concertgebouw” orķestris Rīgā spēlēs Filipa Herevēges vadībā

8. novembrī Latvijas Nacionālajā operā pasaulslavenā diriģenta Filipa Herevēges vadībā uzstāsies Amsterdamas Karaliskais “Concertgebouw” orķestris. Filips Herevēge ir šībrīža pasaules diriģentu saraksta augšgalā,  viņu regulāri aicina uz sadarbību pasaules labākie orķestri. Koncerta programmā – Kārļa Marija fon Vēbera uvertīra operai “Oberons”, Johannesa Brāmsa Otrā simfonija un Ludviga van Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts, kurā solists būs Jefims Bronfmans.

Filips Herevēge ir dzimis Beļģijā 1947. gadā. Muzikālo izglītību viņš ieguva Konservatorijā klavieru un ērģeļu klasē. Tajā pašā laikā Herevēge sāka savu diriģenta karjeru – 1970. gadā viņš izveido baroka mūzikas ansambli Collegium Vocale Gent. Savukārt 1977. gadā Herevēge Parīzē nodibina ansambli La Chapelle Royale, kas atskaņo Zelta laikmeta – 17. gadsimta mūziku. Herevēge ir izveidojis arī l’Ensemble Vocal Européen, kura repertuārā skan mūzika sākot no Renesanses laika līdz mūsdienām. Pēc Herevēges un Parīzes Elizejas lauku teātra direktora Alēna Direla ierosmes 1991. gadā tiek dibināts l’Orchestre des Champs-Élysées (Elizejas lauku orķestris), kas ir augstākās klases orķestris un ir īpašs ar to, ka spēlē vēsturiskos 18. gadsimta instrumentus.

Filipu Herevēgi regulāri aicina uz sadarbību pasaules labākie orķestri – “Vīnes filharmoniķi”, Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris, Ņujorkas Sv. Lūkas orķestris u.c.

2003. gadā Herevēge saņēma Francijas Goda leģiona ordeni.

 

Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris ir viens no pasaules trim labākajiem orķestriem. Slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons bija orķestra galvenais diriģents no 2004. līdz 2015. gadam. Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris ir dibināts 1888.gadā. Simtajā orķestra jubilejas  gadā (1988. gadā) tas oficiāli saņēma apzīmējumu – “Karaliskais”. Orķestra mājvieta ir viena no izcilākajām pasaules koncertzālēm – Amsterdamas Concertgebouw. Orķestra patronese ir Nīderlandes karaliene.

Projekta Side by Side (Blakus) ietvaros katrā Eiropas valstī, kurā orķestris uzstājas, koncerts tiek atklāts, atskaņojot vienu skaņdarbu kopā ar attiecīgās valsts Mūzikas akadēmijas studentu orķestri.

Koncerts notiek Latvijas valsts simtgades koncertcikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros. Kopā ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris, atskaņojot Kārļa Marija fon Vēbera uvertīru operai “Oberons”.

Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.

Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris atklās koncertu kopā ar studentu orķestri

8. novembrī Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra koncerts Latvijas Nacionālajā operā tiks atklāts ar Kārļa Marija fon Vēbera uvertīru operai “Oberons”, kuru izcilais orķestris atskaņos kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfonisko orķestri diriģenta Filipa Herevēges vadībā. Koncerts notiek ciklā “Dzimuši Latvijā”.

Projekta Side by Side (Blakus) ietvaros katrā Eiropas valstī, kurā uzstājas Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris, koncerts tiek atklāts, atskaņojot vienu skaņdarbu kopā ar attiecīgās valsts Mūzikas akadēmijas studentu orķestri. Tas nenozīmē, ka uz skatuves atradīsies divi orķestri – “Oberons” skanēs parastajā sastāvā, tikai daļu no Concertgebouw orķestra mūziķiem aizvietos jaunie  mūziķi – pavisam 32 JVLMA studenti. Pirms koncerta jaunajiem mūziķiem paredzēta meistarklase ar leģendāro diriģentu Filipu Herevēgi.

Gatavojoties šim nozīmīgajam notikumam – kopā spēlēšanai ar pasaules labāko orķestri – JVLMA studentu orķestris uvertīru “Oberons” atskaņoja 2018./2019. mācību gada atklāšanas koncertā.  Skaņdarbu studenti mācījās diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

JVLMA rektors Guntars Prānis: “Ikvienam topošajam profesionālajam mūziķim ir svarīga pieredze kopā ar Meistaru. Tā ir vislabākā iespēja kopā augt. Mūsu studentiem tā ir vienreizēja iespēja būt kopā ar pašiem labākajiem pasaulē, redzēt un izjust kaut ko no pasaules mūzikas elpas.”

Latvijas Nacionālajā operā Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris atskaņos Johannesa Brāmsa Otro simfoniju un Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu, kurā solists būs viens no mūsdienu visspožākajiem pianistiem – Jefims Bronfmans.

Slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons bija orķestra galvenais diriģents no 2004. līdz 2015. gadam. Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris ir dibināts 1888.gadā. Simtajā orķestra jubilejas  gadā (1988. gadā) tas oficiāli saņēma apzīmējumu – “Karaliskais”. Orķestra mājvieta ir viena no izcilākajām pasaules koncertzālēm – Amsterdamas Concertgebouw. Orķestra patronese ir Nīderlandes karaliene.

Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.

Koncertu organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!