Afišas fragments

Tuvojas īsfilmu festivāls 2ANNAS

Aktuālākās īsfilmas no 5 kontinentiem, kinokoncerts, stand-up komēdija, Baltijas valstu simtgades svinības un ballītes – tas viss un vēl gaidāms 23. Rīgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā 2ANNAS, kas šogad norisināsies no 26. novembra līdz 2. decembrim.

2ANNAS meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī stāsta par aktuālām tēmām. Tā veidotāji vēlas skatītājiem sniegt nebijušu kino pieredzi, gan satura gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus.

Festivāla programma ir piesātināta un daudzveidīga – atklāšanas pasākumā varēs vērot 1930. gadā uzņemto filmu “Lāčplēsis” (režisors – Aleksandrs Rusteiķis) Latvijas Radio kora un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona dzīvās mūzikas pavadībā, kinoteātrī Splendid Palace, fokusa temats “Pilsoņi” tiks apskatīts gan filmu programmā, gan lekcijā,  nozares profesionāļiem un audiovizuālo mākslu studentiem  veltītajā 2ANNAS īsfilmu kopražojuma un izplatīšanas forumā gaidāmi tādi viesi kā Jans Harlans (Jan Harlan), Stenlija Kubrika filmu “Acis plaši aizvērtas” (Eyes wide shut) un “Mirdzums” (The Shining) producents, un Tamperes filmu festivāla direktors Juka-Peka Lākso (Jukka-Pekka Laakso).  2 filmas piedzīvos savu pasaules pirmizrādi – Jāņa Zarāna spēlfilma “Pieķēdētais” un  Ievas Norveles komēdija “Lelles”. Kopumā 154 filmas tiks izrādītas 10 dažādās programmās, un pasākums norisināsies Kaņepes Kultūras centrā, kinoteātros Splendid Palace un KSuns, kā arī LKA Nacionālajā filmu skolā.

Seko līdzi šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!