Foto: Agnese Zeltiņa

Sezonu atklāj Latvijas raidījums TE!

Piektdien, 11. septembrî plkst. 21:05, LTV1 jauno sezonu atklās Latvijas raidījums TE! Atdzimušais TE! rudens sezonā pētīs astoņas atšķirīgas un visos laikos svarīgas tēmas par Latviju un meklēs atbildi uz vienu galveno jautājumu: kur īsti Latvija dzīvo vairāk – pagātnē, tagadnē vai nākotnē. Pirmajā sezonas raidījumā no trijiem skata punktiem – “TE! Bija”, “TE! Ir”, “TE! Būs” – iemīļotā TE! komanda šķetinās vēstures tēmu.

Sākot jau ar pirmo epizodi, katru raidījumu un tā galveno tēmu ievadīs Gustavs Terzens un viņa pārraudzībā būs visu stāstu savīšana vienotā plūsmā, nepalaižot secen smalkākos TE! piedzīvojuma pavedienus.

 “TE! Bija” Dace Salnāja kopā ar vēsturnieci Vitu Zelči tūrēs Raiņa kapos un noskaidros, ko tur sastaptās zīmes stāsta par cilvēku, varas un laikmeta attiecībām. Savukārt Marta Selecka ceļos cauri 90’to gadu Baltezeram ar bandītstāstiem un šaudīsies augstākās slepenības karabāzē Kadagā, lai noskaidrotu, vai spējam pagātnes mantojumu pārvērst lietderīgā šodienā.

 “TE! Ir” Pauls Timrots kopā ar lietpratējiem fiksēs vēsturi ar mūsdienu tehnoloģijām – viņi pētīs audio failu “pirkstu nospiedumu” funkciju un portāla Timenote laika liecību veidošanu. Citos jaunās sezonas raidījumos tagadnes stāstus pamīšus stāstīs arī Māris Olte. 

 “TE! Būs” Māra Sleja kopâ ar arhitektiem un pilsētplānotāju noskaidros, kā arhitektūra ar mums runā un runās cauri laikiem, lai saprastu, kāpēc pirms spridzināšanas tomēr vajadzētu padomāt. Savukārt TE! komandas jaunākais bērns Rihards Sniegs kopā ar šodienas nākotnes cilvēkiem izteiks savu viedokli par iespējām un nepieciešamību ēkas saglabāt vai pielāgot nākotnei.

Jaunais TE! rudens sezonā pētīs arī kaimiņu sadzîvošanu, paaudzes un laika ātrumu, dzîves vidi, izglîtošanos, personîgo un valstisko, materiâlo un futûristisko un sociâlo lîdzatbildîbu. TE! turpinās arî iemîļoto tradîciju – grābeklīša slēpšanu un meklēšanu.

TE! būs iespējams piedzîvot astoņos piektdienu vakaros LTV1 no 11. septembra plkst. 21.05 ar diviem atkārtojumiem. Raidîjumus varēs noskatîties arî sabiedrisko mediju satura atskaņotājā Replay.lv un LMT Viedtelevîzijā.

Raidîjumu veido VFS Films un projektu lîdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta lîdzekïļem. TE! partneri ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Televîzija un Latvijas Mobilais Telefons. TE! informatîvi atbalsta Radio SWH, žurnāls IR un izdevniecība “Rīgas Viļņi”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!